.

.

New
UXZDX CUJUX Метеоролошка Станица Anemometer Datalogger со Брзина на Ветрот,минимална Температура,Влажност и Pc Софтвер

UXZDX CUJUX Метеоролошка Станица Anemometer Datalogger со Брзина на Ветрот,минимална Температура,Влажност и

DEN 7382.88

Количина на стоки
Достапно

Мерка сегашниот правец на ветер, температура и влажност.Мерка тековниот волумен воздух, температура и влажност.Се измери брзината на ветерот/максимум воздух за јачина на звук/минимален волумен воздух. 2/3 воздух за јачина на вредност/просечна вредност.Брзината на ветерот/протокот единица и температура единица избор.Мерка сегашниот правец на ветер, температура и влажност.Мерка тековниот волумен воздух, температура и влажност.Се измери брзината на ветерот/максимум воздух за јачина на звук/минимален волумен воздух.2/3 воздух за јачина на вредност/просечна вредност.Брзината на ветерот/протокот единица и температура единица избор.Мерење на брзината на ветерот агол (E-Источниот правец, W-Западниот ветер, S-Јужен правец, N-Север ветер, ES-Југоисточниот ветар, MK-Североисточниот ветер, WS-Југозападниот ветер, WN Северозападниот ветар)во Реално време мерење кога е поврзан USB на компјутерски софтвер.Светлото и data hold (чекање).Индикатор за слаба батерија.Автоматско исклучување settings.Тип : Anemometer Data складирање : 350 groups Telescopic род : yes Wind брзина спектар : 0~45 m/s Поврзете со КОМПЈУТЕР : преку USB cable Air единица волумен : CMM, CFWWind температура единица : ℃ и ℉Правец на ветер единица : m/s, Ft/min, чвор Km/h, Си мерење 2/3 Vmax Air волумен : изводливо мерење предмети : брзината на ветерот, температура и flow Packing : 1 * Anemometer Please се разбере дека поради разликите во осветлување или компјутерски монитори, јас не може да гарантира дека на фотографии и вистински бои се 100% на истата.Поради различни мерни методи, може да има отстапување од 1-2cm.2.Ве молиме овозможи 2-3% грешка поради прирачник за мерење.Ве молиме бидете сигурни дека не ум пред да го средината.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат