.

.

New
RZKDY Снимање Хронограф Куршум Брзина Тестер Мулти-функција Хронограф Топката Брзина Енергија Мерења на локации за Снимање на Брзина на Метар

RZKDY Снимање Хронограф Куршум Брзина Тестер Мулти-функција Хронограф Топката Брзина Енергија Мерења на локации

DEN 2361.60

Количина на стоки
Достапно

Панелот главно е составен од дигитален дисплеј цевки,функции,копчиња и LED индикатори.Функцијата на копчињата се микро на допир копчиња.Четирите аспекти на воздухот дизајн ефикасно олеснување на влијанието на тестот на времето.Подобрување на стабилноста и точноста.Екранот површина и работа со копчиња се во предниот дел на работа и тоа е многу погодно за приказ на тест податоци.Мини големина е лесно да се носат.Лесно да се работи.Висока прецизност на мерење.Бидејќи на висока прецизност на уредот и тела,на патека е ист како и фиксната опрема секој пат кога тој поминува.Панелот главно е составен од дигитален дисплеј цевки,функции,копчиња и LED индикатори.Функцијата на копчињата се микро на допир копчиња.Четирите аспекти на воздухот дизајн ефикасно олеснување на влијанието на тестот на времето.Подобрување на стабилноста и точноста.Екранот површина и работа со копчиња се во предниот дел на работа и тоа е многу погодно за приказ на тест податоци.Мини големина е лесно да се носат.Лесно да се работи.Висока прецизност на мерење.Бидејќи на висока прецизност на уредот и тела,на патека е ист како и фиксната опрема секој пат кога тој поминува.И тоа може да се направи паралелно со водич железнички и рударството модел,па грешка на мерењето резултат е мал,и динамичен грешка на флуктуација е мал.Повеќе функции.Не само што може да се измери брзина,но, исто така, кинетичката енергија,и може да снима до 40 поставува на брзина и 40 групи на кинетичката енергија вредности во исто време.Разни моќта за управување и заштита.Литиум батерии имаат над-бесплатно,над-испуштање и кратки-коло заштита функции,и да се интегрираат smart исклучување и ниско-енергетски исклучување функции.спецификација : Работен напон : DC4.2 VAccuracy : тест грешка ≤0.5%Мерен опсег : 1-999m/s Battery(built-in) : 1*3.7 V 450m Ah литиум battery Working средина температура : -10℃-60℃Speedmeasurement опсег : 1-999m/s Energy мерен опсег : 1-800 JWeight текст спектар 0.1-10g Speedrecord : 40 groups Sports енергија рекорд : 40 groups Packing : 1*Anemometer Please се разбере дека поради разликите во осветлување или компјутерски монитори,јас не може да гарантира дека на фотографии и вистински бои се 100% исти.Поради различни мерни методи,може да има отстапување од 1-2cm.Забелешка : *се Должи на разликата помеѓу различни монитори,слики може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.*Спореди детали големини со твое,ве молиме овозможи 1-3cm грешка,поради прирачник за мерење.Ви благодариме за вашето разбирање.

Карактеристики на стоката

Working voltage:
DC4.2V
Accuracy:
test error ≤0.5%
Measuring range:
1-999m/s
Battery(built-in):
1*3.7V 450mAh lithium battery
Working environment temperature:
-10℃-60℃
Speed​measurement range:
1-999m/s
Energy measurement range:
1-800J
Weight input range 0.1-10g :
Speed​record:
40 groups
Sports energy record:
40 groups
Packing:
1*Anemometer
Please understand that due to differences in lighting or computer monitors,I cannot guarantee that the photos and actual colors are 100%the same. :
Due to different measurement methods,there may be a deviation of 1-2cm. :
*Due to the difference between different monitors,the pictures may not reflect the actual color of the item. :
*Compare the detail sizes with yours,please allow 1-3cm error,due to manual measurement.Thanks for your understandings. :
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат