.

.

New
Bugs Bunny Foghorn Taz Daffy Правни Кратко Ворнер Брадерс Ограничено Издание Анимација Cel на 100

Bugs Bunny Foghorn Taz Daffy Правни Кратко Ворнер Брадерс Ограничено Издание Анимација Cel на 100

DEN 16799.76

Количина на стоки
Достапно

ПРАВНИ КРАТКО Рака-Насликани во Ограничено Издание Анимација Cel (од 100), со BUGS BUNNY, TAZMANIAN ЃАВОЛОТ - TAZ, DAFFY duck и FOGHORN LEGHORN.Од Ворнер Брадерс/Clampett Studios, Вклучува ГРБ.Големина на слика : 11.5" x 15.5".Дадени од страна на Хуан Ортиз, Правни Кратко покажува суд на законот во Looney Песни светот, каде ништо не е сосема дека "незаконски" и "цел" никогаш не е реализиран.Како и обично со Looney Песни, Ортиз е препевот точно пародии ситуација додека престојуваат точно да ликовите' личности.Грешки е замислена, Foghorn regally убедлив, Taz е пернициозна и Daffy скаменети.Како рака-насликани cel, Правни Кратко беше првиот свила-го прават врз ацетат, тогаш насликани на јават во класична анимација стил.Позадина за Правни Кратко била насликана од страна на Хектор Мартинез, и репродуцираат со користење на ликовната уметност Giclee процес.Артист : Хуан Ортиз Рака-Насликани, Limited Edition Големина : 100 Позадина : Ликовна Уметност, Giclee Печати големина на Слика : 11.5" x 15.5" ПРЕВОЗОТ ЦЕНАТА го ВКЛУЧУВА ПРЕВОЗОТ И ОСИГУРУВАЊЕ CC1227.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат