.

.

New
Carpe Клинички Одделение Underarm Брише - Нови, Незаменлива Antiperspirant Брише За Мишка Пот Превенција. Борба Против Пот, Блок Прекумерно Потење, & Помогне Во Контрола Hyperhidrosis.15

Carpe Клинички Одделение Underarm Брише - Нови, Незаменлива Antiperspirant Брише За Мишка Пот Превенција. Борба

DEN 478.80

Количина на стоки
Достапно

ПОДОБРО НАУКА ЗА ПОТ - Развиена со водечка индустрија на formulators и се препорачува од страна на водечките дерматолозите во hyperhidrosis третман во заедницата.Carpe е пот блокирање и deodorizing брише беа формулирани во текот на 3 години за да се направи повеќето ефективни анти-мирис, анти-пот решение со седиште во науката.ЖИВОТОТ се МЕНУВА ЕФИКАСНОСТА БЕЗ ИРИТАЦИЈА - Обично се користи од страна на луѓе со прекумерна потење, за кои ништо друго работи, овие клинички брише врати вашата способност да се подигне вашиот грб, носат сина и сива маици, и да живеат живот без да се грижите за пот или мирис.НЕ-ИРИТИРАЧКИ И ОДЛИЧНА ЗА ОСЕТЛИВА КОЖА - за Разлика од другите пот блокирање брише, Carpe е решение не е иритирачки.Кој хидрантни, смирувачки, и смирувачки состојки како што се Sym Relief (мешавина на bisabolol цвет и џинџер корен екстракт), алантоин, и масло од лаванда.Се ПРИМЕНУВААТ ВО текот на НОЌТА ПРЕД СПИЕЊЕ - Помогне да се спречи потење со примена на Carpe е ЧАСОТ клинички сила underarm пот брише во текот на ноќта право пред својот кревет кога потни жлезди се најмалку активни.Тоа може да се користи како самостојна производ, но е многу ефикасен кога се во комбинација со antiperspirant или deodorant stick кои ќе се применуваат во утринските часови. 50% ПОВЕЌЕ БРИШЕ И ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА - Удрете еден Carpe избрише од двете пазуви и секоја друга вечер право пред спиење.Ние нудиме 50% повеќе производ во споредба со водечките hyperhydrosis производи кои содржат antiperspirant и deodorant брише.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат