.

.

New
ANTIEE L17C4P72 Лаптоп Батеријата Компатибилен со Lenovo ThinkPad X1 Екстремни Генералот 1/ Генералот 2, ThinkPad P1 Генералот 1/ Генералот 2 Серија L17M4P72 01AY968 01AY969 L18M4P71 01YU911 5B10V98091 SB10Q76929 SB10Q7

ANTIEE L17C4P72 Лаптоп Батеријата Компатибилен со Lenovo ThinkPad X1 Екстремни Генералот 1/ Генералот 2, ThinkPad

DEN 2023.20

Количина на стоки
Достапно

【Спецификација】Напон : 15.36 V. Капацитет : 80 Wh 5235m Ah.Батерија Тип : Li-ion.Состојба : Brand new од високо квалитетни материјали, врвот кола и паметни чип. 【Го замени Дел Број】L17 C4 P72 L17 M4 P72 L18 M4 P71 01 YU911 01 AY968 01 AY969 SB10 Q76928 SB10 Q76929 SB10 S57317 5 B10 W13900 5 B10 W13953 5 B10 W13899 5 B10 V98091. 【Компатибилен Лаптоп Модели】Одговара за Lenovo Think Pad X1 Екстремни Генералот 1 (20 MF, 20 MG), X1 Екстремни Генералот 2 (20 QV, 20 QW), и Think Pad P1 Генералот 1 (20 MD, 20 ME), P1 Генералот 2 (20 QT, 20 QU),. 【ANTIEE Ветување】Секој од нашите замена на батерии се тестирани со строга контрола на квалитетот стандарди за да се обезбеди вистински капацитет, тековната стабилна и ниска само-отпуштање.Сите ANTIEE батерии се УЛ / CE / FCC / Ro HS Уверение за безбедност, ние сме убедени во извршувањето на замена на батеријата. 【ANTIEE По-продажбата на】Ние ја поддржуваме 12 месеци гаранција, 30 дена за враќање на пари, 24 x 7-мејл поддршка.Како да започнете да го користите производот, било какви прашања можете да ги контактирате со нас преку "Вашите Нарачки" табот во вашата сметка, ние ќе ви одговориме во рок од 24 часа.L17 C4 P72 L17 M4 P72 L18 M4 P71 SB10 Q76928 01 AY968 01 AY969 01 YU911. SB10 S57317 SB10 Q76929 5 B10 W13900 5 B10 W13899 5 B10 W13953 5 B10 V98091. Тип 20 MF, 20 MG.Тип 20 QV, 20 QW.Тип 20 MD, 20 ME.Тип 20 QT, 20 QU.Објектот не вклучува инструкции.Можете да пребарувате за вежби од Google.Најдобро е да се провери го упатството пред DIY, со цел да се избегнат непотребни загуби за време на процесот на демонтажа.Пред демонтирање вашиот лаптоп, се стави на старата батерија на полнење под 25%.Ако целосно наполнетата литиум батерија е случајно зимските, тоа ќе има сериозни последици.Заштита на вашиот екран и touchpad.Задржите секој шраф сте отстранети.Не се јават на позитивно и негативно.Бидете сигурни моќ конектор е целосно седи, јазичиња потребна да се допре металните.Новата батерија : Празнење на новата батерија 10% (не 0%), потоа наполнете тоа до 100% .Циклус 3-5 пати за да го активирате својот максимален капацитет пред употреба.Прекумерна употреба : не секогаш снема батерија на 0%, ова ќе го направи тоа оштетени или употреба живот скратена.Полнење на секвенца : Кога полнење, првин да ја инсталирате на батеријата, а потоа го приклучиш во сила; кога целосно наполнета, прво отсечени моќ, а потоа повлечете го на моќ приклучокот.Долгорочно складирање : Полнење тоа за околу 50% кога ќе складирање на долг рок. (Задолжен тоа еднаш месечно) не продавницата на ниска моќ за да се спречи намалување на животниот век на батеријата.Адаптер : Употреба на адаптер од редовните производителот.Ако оригиналниот адаптер не може да се примени поради дефект или оштетување, ве молиме да се замени, така што нема да се намалуваат работниот век на батеријата поради некомпатибилност.Може да биде предизвикана од батеријата лабава.Ве молиме повторно инсталирајте ја батеријата и осигурете се дека батеријата кабел и плоча интерфејс се цврсто вметната.Може да се должи на проводници материјал оштетени кој лаптоп плоча и батеријата анодна и катод контакт позиција, може да се обидете да го потврдите со вашата оригинална батерија.Проверете дали батеријата диск е во нормална состојба, ако не, преземете соодветни возачот софтвер ажурирање.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат