.

.

New
SAILTW Ручек Кутија Бенто Кутија, Возрасни Нерѓосувачки Челик Бенто Кутија со Лажица и Вилушка, Течење-Доказ Ручек Контејнер Без BPA Безбедно Материјал, Може да се Кори?

SAILTW Ручек Кутија Бенто Кутија, Возрасни Нерѓосувачки Челик Бенто Кутија со Лажица и Вилушка, Течење-Доказ

DEN 1012.32

Количина на стоки
Достапно

Преносни ручек кутија : мали и преносливо.Можете лесно може да се стави во торба без да се грижиш за вода истекување.Имајте на ум дека кога додавање на врела вода за да се од не ' рѓосувачки челик празнина на ручек кутија да се задржи на храна температура, ве молиме да не навалите, бидејќи запечатување прстен не може да гарантира дека пониските шуплина е, исто така, течење-доказ.Задржи свежа храна : На бенто кутија чува храна и грицки свежи и чисти за време на транспортот, спречува храната од мешање, и се чува оригиналниот вкус на храната.Може да се направи на вашето дете повеќе апетитот за време на ручек, ова е совршен за деца бенто кутија.Напредно користење : Изолирани ручек кутија, погоден за микробранови печка, замрзнувач и машина за миење на садови, може да се користи за на училиште, на работа и патување.Добро дизајнирани : Нашиот ручек кутии чувате храната свежа за време на транспортот, отворете и затворете лесно, дозволувајќи им на децата да уживаат во прекрасен ручек.Еколошки и лесно да се чисти : Студентот ручек кутии и ручек кутии се направени од високо-квалитетна храна-одделение пластика и нерѓосувачки челик, лесно да се чисти и обновливи ручек кутии.боја : blue Name : Нерѓосувачки Челик Ручек Box Material : храна одделение PP, од не ' рѓосувачки steel Capacity : 1200 MLWeight : 262 grams Size : 12.5*16.5 cm Package вклучува : 1*нерѓосувачки челик ручек кутија.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат