.

.

New
Ергономски Деца Биро, Стол на Децата Учат Стол Основно Училиште Студентски Пишување Стол Корекција Седи Држење Биро Седиште Дома Backrest Лифт Прилагодливи Стол ( Боја

Ергономски Деца Биро, Стол на Децата Учат Стол Основно Училиште Студентски Пишување Стол Корекција Седи Држење

DEN 830.40

Количина на стоки
Достапно

На рициново ќе престане да се движи, така што детето може да се концентрира на активностите на една маса, кога не седи, тоа лесно може да се пресели.Седи Држење Корекција Стол : Професионални дете ергономски стол може да се формира добар учење, држење на телото,тоа може да се прилагоди нагоре и да одговараат на седечка положба на децата на различни височини.'Рбетот Заштита : Погоден за децата latissimus dorsi и' рбетот, да го прилагодите backrest на соодветен агол на навалување според аголот на назад, да се намали притисокот на 'рбетот, и да се заштити бебето е' рбетот.Разни Употреба : Погоден за повеќето семејство децата учење на компјутер столчиња, клупи и столчиња, спални соби, дневни соби, училници, игри соби, итн.Обезбедување Удобно Поддршка : Кои не само што се чувствува удобно, но, исто така, повеќе стабилен и сигурен, но седи повеќе цврсто да се научат на леснотија.Дополнителна поддршка со фиксна подложка за нозе е, исто така, плус при користење на стол обезбедување оптимизирана удобност за мало дете.Ергономија За : Е совршено дизајниран за одгледување на детето, помага да се имаат вистинската положба на телото за кој смета дека е многу важно за одгледување на дете додека седи,стол обезбедување оптимизирана удобност за мало дете.Спецификации : Димензии : 70-82x40x40cm Material : metal Package Вклучува : 1x Дете Учење Chair Note : 1. Поради прикаже разликите, мало боја разлики може да се случи.2. Поради фактори како што мерење алатки и методи, не може да биде мала грешки во производ димензии.3. На декор елементи не се вклучени во пакет.ЕРГОНОМСКИ ДИЗАЈН : Човечки-ориентирана ергономски изградба обезбедување удобно седи искуство.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат