.

.

New
SUOTENG Мотоцикл Систем на Комуникација, Мотоцикл Шлем Спогодба,Motocycle Bluetooth Interphone Слушалки LCD Екранот на FM Радио (Set Оброк : 1pcs)

SUOTENG Мотоцикл Систем на Комуникација, Мотоцикл Шлем Спогодба,Motocycle Bluetooth Interphone Слушалки LCD

DEN 1877.52

Количина на стоки
Достапно

- Мотор Bluetooth спогодба поддржува безбеден, удобен и ефикасен јава комуникација до 800 M (875 јарди) со голема брзина до 120km/h(75mph), им овозможува на 3 велосипедисти за да се спарите и 2 велосипедисти спогодба во исто време. - LCD екран, мотоцикл спогодба систем да го покажува статусот на спарувањето, батерија за полесно функционирање. - Мотор систем на комуникација со Bluetooth 3.0 да се поврзете мобилен телефон, MP3, GPS. - До 10 часа (Телефон) / 7 часа (Спогодба) работно време и 300 часа мирување. - Bluetooth со A2 DP и Hi-Fi звучник Со DSP ехо откажување и бучава сузбивање на технологија за да се гарантира музика стерео звук и кристално јасна шлем комуникација, AVRCP за да се постигне контрола на репродукцијата ( play, pause, претходната песна, следната песна).Е Bluetooth Слушалка наменета за мотоцикл возачот и совозачот кои сакаат да имаат јасен и сигурен безжични комуникации додека се возела.Оваа слушалки е компатибилен со Bluetooth мобилните телефони и можат да бидат прилагодени за било кој вид на шлем за motorcyclists.Оваа спогодба овозможува велосипедистите да добие GPS гласовни инструкции,да се комуницира со патниците на задното седиште, за да се изврши повици на својот мобилен телефон и да слушате музика или на нивните MP3 плеер, уредот нуди biker-tobikerintercom комуникација.Оваа слушалки работи со било кој Bluetooth опремени мобилен телефон.Функција : Каска Bluetooth слушалки поддржува FM радио, hands-free повици, стерео MP3 музика, GPS глас prompt Motorcycle спогодба Bluetooth со тешко микрофон кабелот за модуларен и половина шлем, мека микрофон кабелот за целосна лице мотоцикл helmet Motorcycle Bluetooth слушалки со лесно 1 копче за контрола да вклучите FM/music да спогодба, ја прилагодите јачината, да го одбие или да одговорите calls Technical Спецификации : BT Верзија 2. 1+EDRFrequency 2. 4 GHz Supports со A2 DP и AVRCPSupported BT Профили BT Слушалки и слободни Раце Профили со Автоматско Detection Operating Опсег До 10 метри мобилни телефони;До 800m за Спогодба функција.Тежина 45grams(со исклучок на опрема)Големина 81mm(L)x31mm(W)x25mm(H)Батерија Тип 400m Ah Полимер Батерија Стојат од страна на До 300 hours Talk Време -Телефон : До 10 часа/-Спогодба : До 7 hours Charging Време 4 hours Headset Висока Моќност ултра тенок звучник со интегриран boom Power Адаптер DC 5 V 500m A2pcs Пакет Листата : · 2 x Bluetooth Мотоцикл Спогодба · 2 x Слушалка&Микрофон (Mini-USB приклучок)· 2 x Клип + Заптивка + Завртка · 2 x Завртка Возачот· 2 x USB Кабел· 1 x Прирачник за Корисникот· 2 x поставува velcro1pc Пакет листи и тоа : · 1 x Bluetooth Мотоцикл Спогодба · 1 x Слушалка&Микрофон (Mini-USB приклучок)· 1 x Клип + Заптивка + Завртка.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат