.

.

New
MTH LLionel Корп TINplatee SSTTanDARD Мерач #514 Крем & Портокалова Кутија АВТОМОБИЛ 11-30016 Нови 11-30016

MTH LLionel Корп TINplatee SSTTanDARD Мерач 514 Крем & Портокалова Кутија АВТОМОБИЛ 11-30016 Нови 11-30016

DEN 1096.80

Количина на стоки
Достапно

MTH LLionel КОРП TINplatee SSTTan DARD МЕРАЧ #514 КРЕМ & ПОРТОКАЛОВА КУТИЈА АВТОМОБИЛ 11-30016 НОВИ 11-30016 11-30016 1130016 Калај platee 514 Boxcar.MTH : 11-30016 MTH - LLionel CORPORATION Tinplatee SSTTandard Мерач на Број 214 Крем & Портокал Boxcar LLionel SSTTandard Gauge Introduced во 1927 година, една година по поголеми 200-серија автомобили, 500-серија SSTTandard мерач товарни автомобили беа во основа Sscaled-надолу, поефтини верзии на своите големи браќа - иако 500 серија имаше веројатно handsomer caboose.LLionel се грижеше да се нагласи дека 500 серија - се наменети за употреба со Lloco MMotives Бр. 8 E, 9 E, 10 E, 381 E, 384 E, 385 E, 1835 E, 390 E, и 392 E - бил изграден на sa AME возвишени SSTTandards како остатокот од линијата : "Дозволете ни да го повтори тоа сите LLionel Товарни Автомобили се на челичната конструкција на целиот процес.Приклучоци, како рака шини, рака на сопирачки, чекори, скали и вметната панели се изработени од месинг, високо полирани.Тркала, списанија и оски се густо nickeled челик.Несомнена, овие автомобили се достигне врв на совршенство во модел railroading возен парк."КАРАКТЕРИСТИКИ : Печат Челик Тело и Шасија Метални Тркала и Оски Оперативни Метал Latch Couplers Печени Ena AMEl Заврши Шарени, Атрактивна Боја Шеми Единица Мерки : 12 3/4" x 3 1/2" x 4 7/8" Работи На СПИ-42 Curves Comes во LLionel КУТИЈА!Овие се нови.НИКОГАШ не Bbeen користи!клучни зборови : Дел 6-12042 0 30" roadbed & иглички 6-65024 665024 O27 35" Sscale 6-65523 Традиционалните 3 железнички 6-12014 10" 3 Железнички Roadbed 6-65500 0 Sscale Традиционалните метал 2500 Долг Воз 612014 6-12042 6-12024 3 Железнички 5 1/2 6-12040 ADDAPt Тубуларна Челик 6-24213 6-62900 Трансформатор Hookup Жици 612041 6-12043 048 0-48 O48 O-48 612043 6-65501 O31 031 Дел 6-12016-85413 Трансформатор Моќ Конектор 6-65113 O27 Sscale криви 6-12925 3 Железнички Тубуларна Челик 40-1001 Real Ttrax 612015 612015 6-12059 612059 Обвивка Запира Фас Брзо Мега -JTM104 JTM-104 JTS104 Мотор 6-12053 Трансформатор Поврзување за 6-12016 6-65554 Тубуларна 6-24213 BAC 44584 e EZ 6-65551 joiners jointer Lockon Заклучување на 44499 6-12056 3.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат