.

.

New
WIDIA ГДД VTSFT9770 VariTap VTSFT97 Повеќенаменски Допрете, Полу Дното Chamfer, Десната Рака се Намали, 3 Флејта, 1/2-13, Карбид, TiCN Слој

WIDIA ГДД VTSFT9770 VariTap VTSFT97 Повеќенаменски Допрете, Полу Дното Chamfer, Десната Рака се Намали, 3 Флејта,

DEN 1512.00

Количина на стоки
Достапно

Спирала-flute геометрија оптимизиран да се обезбеди ефикасна чип исфрлање на слепи дупки.Произведени од високо-vanadium хсс-е да се обезбеди долго и во согласност алатка живот.Геометрија дизајниран да им овозможи на прислушување на широк спектар на нодуларен материјали : јаглероден и алуминиумски челици, од не ' рѓосувачки челици, нодуларен лив, и фрлија алуминиум.Идеален за корисници кои имаат различни материјали на машина.Формата в полу-на дното chamfer, фракционо, din должина ansi месо тело.Widia-гдд varitap има оптимизиран геометрија и е способен да се работи со широк спектар на нодуларен материјали – вклучувајќи јаглерод и алуминиумски челици, од не ' рѓосувачки челици, нодуларен железо и фрлија алуминиум.Оваа нова алатка намалува инвентар трошоци без да се губи корист на висок квалитет и во согласност алатка живот.Varitap е widia е високи перформанси решение за повеќенаменски прислушување.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат