.

.

New
YMLSD Ѕид Светилки,Пакување од 2 Соларна Енергија Светлина 4 Led Отворено Соларни Насмевка Ѕид Светла, Безжична Безбедност Чекор Светлина Ноќ Светилки

YMLSD Ѕид Светилки,Пакување од 2 Соларна Енергија Светлина 4 Led Отворено Соларни Насмевка Ѕид Светла, Безжична

DEN 1519.20

Количина на стоки
Достапно

Ве молиме Забелешка : за Прв Пат Употреба, ве Молиме Полнење на Соларна производи со нивно Ставање под Директна сончева Светлина за 6-8 Часа. [Домување е изработен од Abs Пластика]Прашина и Водоотпорен, Ip44, Идеален за Patios, Патеки, по Скали, приоди за автомобили, Градинарски и Така Натаму.на Соларен Панел е Комплетно Водоотпорен, Може да Издржи Високите Температури и, исто Така, Shockproof. [Не Треба да го Приклучиш во Електрична] Нема Електрична енергија Трошоци, Трошоци со. [Лесно да се Инсталира]Нема Потребните Инсталации, Висат или Употреба Завртка за да Го Инсталирате во Идеално Место со сончева Светлина.Ве молиме Инсталирајте ја Соларни Светилки Кон сончева Светлина за да се Добие Подобро Полнење.Идеален за Монтажа Висина е Околу 1.7 до 2 Метри.Водоотпорни и Отпорни на Топлина Дизајн : Ip44 Целосно Водоотпорна, Може да Се Користи Без да се Грижите на какви Било Грижи на Отворено, на Пр., во Дворот, во Градините, во Оградата, во Патни, Двор, Ходник, Тремот, Нашиот Црн Соларни Светилки Се Исклучиво Проверени и Спакувани за да се Задоволат Вашите Осветлување Потреби.Спецификација : Соларен Панел : Силикон Кристал 2 V 160 Ma Memory Батерија : 1 Парче 1.2 V 1300 Mah Аа Ni-Mh Light Извор : 3 X 10 Милиметри Led 30 Lm.Време На Полнење : 6-8 Часа.Работно Време : во текот на 8 Часа;Ip-Класа : Ip44.Главен Материјал : Abs + Pc Function : Висока Светлина Keeptime : 18 Секунди, Индукција Растојание 3-5 M; Преполнувањето и над Испуштањето Заштита.Случај Боја : Црна.Прекинувач : Повлечете го Повлече Прачка Switch.Производ Тежина : 0.83 Кг.Како Тоа Works Duthe Ден, Интегриран Соларен Панел, Едноставно, е Обвинет од страна на Моќта на Сонцето.Потоа Afterkness, Вашиот Светлината Автоматски Ќе Се Активира.Ова Се Случува Секој Ден, Без Да Прави Ништо.Така Еднаш ќе се Инсталира, на Светлината Гледа во Себе.Ова Го Прави Идеален за Постарите Роднини, Кои Не Сакате да се Грижите За Промена на Светлината во и надвор Секој Ден.Овие Безбедност Светла, исто Така, Работат во Зимски Временски услови, Како што Тие ги Имаат измислено за германски Клима, па Дури и Ќе Наплати на еден Облачен Ден.Installationafter вклучување на Светлината, Едноставно Изберете Каде да го постават Уредот.Својот Лесен Дизајн Значи Дека Можете Лесно Може да Го Закачите на Широк Спектар на Површини и Светлината Едноставно Завртки во Позиција.

Карактеристики на стоката

Solar Panel:
Silicon Crystal 2V 160Ma
Memory Battery:
1 Piece 1.2 V 1300 Mah Aa Ni-Mh
Light Source:
3 X 10 Mm Led 30 Lm.
Charging Time:
6-8 Hours.
Working Time:
over 8 Hours;
Ip Class:
Ip44.
Main Material:
Abs + Pc
Function:
High Light Keeptime
Case Colour:
Black.
Switch:
Pull the Pull Rod Switch.
Product Weight:
0.83 Kg.
How It Works :
Duthe Day, the Integral Solar Panel is Simply Charged by the Power of the Sun. Then Afterkness, Your Light Will Automatically Be Activated. This Happens Every Day Without You Doing Anything. So Once Installed, the Light Looks at Itself. This Makes It Ideal for Older Relatives Who Do Not Want to Worry About Changing the Light on and off Every Day. :
These Safety Lights Also Work in Winter Weather, As They Have Developed for the German Climate and Will Even Charge on a Cloudy Day. :
Installation :
after Turning on the Light, Simply Choose Where to Position the Device. Its Lightweight Design Means That You Can Easily Attach It to a Wide Range of Surfaces and the Light Simply Screws into Position. :
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат