.

.

New
Бали Сапун - Кристал Минерални Deodorant, 2.1 Оз секој (Пакување од 2)

Бали Сапун - Кристал Минерални Deodorant, 2.1 Оз секој (Пакување од 2)

DEN 231.60

Количина на стоки
Достапно

Природно спречува мирис предизвикува бактерии.Не дамка облека. 100 % природна минерална сол на калиум стипса.Не алуминиум chlorohydrate или алуминиум циркониум.Не тестирање врз животни.Безбедно, не-токсични deodorant што не содржи мирис и опасни хемикалии, како што се parabens и алуминиум за кои се знае да биде можни соработници на хормонот за нарушување и рак на дојка.Овој кристал део трае долго време, лесно да се примени и не остава дамки на облеката.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат