.

.

New
Влијание Quikbox На Микро-Камера Softbox (9 x 9)(4 Парчиња)

Влијание Quikbox На Микро-Камера Softbox (9 x 9)(4 Парчиња)

DEN 2875.20

Количина на стоки
Достапно

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе го замени или поправи тоа.За Чевли-планината Флеш Quick Setup.Набори Станот, Компактен Отстранлив Одбивни и Diffuser.Висока Излезна Сребро За Внатрешни Работи.Она што е Во Кутијата : Softbox, Пред Diffuser, Внатрешни Одбивни, Носење, Прирачник за Корисникот, Ограничен 1 Година Гаранција.9 x 9" Влијание Микро Quikbox е одличен начин да се прошират можностите на вашата камера, чевли-планината флеш.На Quikbox живее до нејзиното име од страна на отворање и монтажа во секунди.Само поп отвори softbox, додадете diffusers, зацврсти вашата флеш да тоа со softbox е допир-сврзувачки елементи, се лизга на флеш во камерата е топло чевли и вие ќе бидете подготвени да пука.Користење на softbox со твоите чевли-вградениот блиц ќе ви помогне да дифузна и да се еднакво дистрибуирате светлина излез на флеш.Ова ќе помогне да се намали оние остри сенки кои се често резултат на директен флеш фотографија.Исто така, вклучен е внатрешен diffuser одбивни, да се минимизира можноста на жариштата.Покрај тоа, вдлабнати пред лицето помага да се контролира светлината истури и го прави feathering полесно.Омекнува и diffuses светлина од на-камера flash Assembles во seconds Minimal светлина loss Lightweight и portable Reflective сребро внатрешни работи ја намалува светлината loss Removable diffuser и внатрешниот одбивни за прецизно светлина измена control Large за отворање флеш е компатибилен со повеќето на камерата трепка, вклучувајќи го и Nikon SB-910 и Канон 600 EX-RTSize : Пред diffuser : 9.0 x 9.0" (22.8 x 22.8 cm), Вкупно : 11 x 10.75 x 9.0" (28 x 27 x x x x 22.8 cm)Форма : Square Compatibility : Чевли-планината flash Removable Пред Лицето Diffuser : Yes Removable Внатрешни работи Одбивни : Yes Requires Брзина Прстен : Не, флеш планината е изградена-in Weight : 12 оз (340g).

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат