.

.

New
Entatial Телескоп, 32-милиметри Цел Леќа Компактен BaK4 Бинокуларна Телескоп, 4.2° Областа Кампување за Пешачење Лов на Патување

Entatial Телескоп, 32-милиметри Цел Леќа Компактен BaK4 Бинокуларна Телескоп, 4.2° Областа Кампување за Пешачење

DEN 590.16

Количина на стоки
Достапно

Центар за рака тркала подесување на фокус, право окуларот фино штелување.Ba K4 призма за супериорна резолуција и посветла слики.Со дизајн, обезбедува цврст стисок.Идеален за лов, кампување, планинарење, патуваат, птицата гледа, концерти, спортски настани и други отворено авантури.Преносен и компактен дизајн, лесен за употреба.Бинокуларна дизајн, и двете очи може да се види цели. 16x зголемување со 32-милиметри цел леќа дијаметар, исклучителни перформанси.Ba K4 призма за супериорна резолуција и посветла слики.Центар за рака тркала подесување на фокус, право окуларот фино штелување.Преносен и компактен дизајн, лесен за употреба.Со дизајн, обезбедува цврст стисок.Идеален за лов, кампување, планинарење, патуваат, птицата гледа, концерти, спортски настани и други отворено авантури.

Карактеристики на стоката

Color:
As Pictures Show
Actual magnification:
16 times (handheld maximum magnification)
Objective lens aperture:
32mm
Field of view:
4.2°
Resolution:
8.8
Outlet diameter:
2mm
Exit distance:
13.5mm
Line field of view:
63m/1000m
Prism category:
BaK4
Coating:
enhanced green film
Size:
Approx.Length(141mm / 5.5in), Width(120-82mm / 4.7 * 3.2in), Thickness(45mm / 1.7in)
Weight:
Approx.340g
Package list:
 
1 * Binocular :
1 * Lens Cloth  :
1 * Storage Bag  :
1 * User Manual :
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат