.

.

New
Durostar 4,000 Вати 7HP Гас Преносни Генератор 50-Држава (4 Единицата за Комплет)

Durostar 4,000 Вати 7HP Гас Преносни Генератор 50-Држава (4 Единицата за Комплет)

DEN 3239.76

Количина на стоки
Достапно

Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени.МОЌЕН DUROSTAR МОТОРОТ : На DS4000 S се Напојува со 7 Hp 208cc OHV Durostar Моторот.ГАС НАПОЈУВА ТЕХНОЛОГИЈА : Кандидира на вашиот генератор со Бензин за долготрајни моќ.МНОГУ МОЌНОСТ : Со 4, 000 почнувајќи watts и 3, 300 трчање w, овој модул обезбедува доволно енергија за да се справи со повеќе работни места од дополнување висок напон апарати за тешки power tools.МАКСИМАЛНА МОЌНОСТ : Со Durostar, се добие енергија што треба со сила панел кој обезбедува : 2 120 V домаќинство места и 1 120 V 30 A пресврт заклучување штекер.ДОПОЛНУВАЊЕ СЕКОЈ СЕКАДЕ : Како и сите Durostar генератори, на DS4000 S е EPA и ХИДРАТИ се одобрени за употреба во сите 50 држави.Одлично за кампување, RVs, спортски настани, домашната back-up на енергија, работни места и повеќе, Duro Star DS4000 S гас електричен генератор има 7. 0-коњски сили воздушно ладење надземни вентилски мотор со одвратна започнете со тоа cranks од 3, 300 постојано работи watts на власта (и на врвот на 4, 000 watts).Оваа солиден вреден работник е идеален за еден широк спектар на користи од добивање на вас преку моќ прекинување на водење на вас и вашето семејство е снабден со сите потребни гости од дома додека милји од цивилизацијата.На DS4000 S има 8-часовен се кандидира време во 1/2 оптоварување, и тоа има 4 литри резервоар за гориво која исто така вклучува и лесно може да се чита колосек.На тешки челична рамка има четири-точка целосно изолирани моторни месеци за непречено и тивка работа.Останатите карактеристики вклучуваат одвратна почеток, супер тивок пригушувач дека вртежите на бучава (69 d B оценка), и automatic ниско-масло исклучи за заштита на моторот.Изборен тркала комплет исто така е достапен за DS4000 S, овозможување на лесно преносливост.Поддржани од страна на 3-годишна ограничен.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат