.

.

New
Зајакот Дупка Ултра Висока Премија, Рака Спакувани Крупни Овоштарник Трева за Вашите Мали домашни Миленичиња Зајакот, Chinchilla, или морско свинче

Зајакот Дупка Ултра Висока Премија, Рака Спакувани Крупни Овоштарник Трева за Вашите Мали домашни Миленичиња

DEN 654.24

Количина на стоки
Достапно

СВЕЖО СЕНО - Ние рака-pack секоја кутија, па можете да добиете свеж, зелено и мирисна сено со малку да нема прашина.АЛЕРГИЈА ПРИЈАТЕЛСКИ - Крупни Овоштарник е добра замена за Тимотеј Сено како што уште го држи сите клучни хранливи материи заедно со обврската на цврста текстура потребни за промоција на оралното здравје.ВИСОК ВЛАКНА & НИСКА ПРОТЕИН - ја Промовира здрава тежина & варењето на храната.СОВРШЕН ЗА МАЛИ МИЛЕНИЧИЊА - Чувајте ги вашите зајаци, гвинеја свињи, и chinchillas среќен & здрави. 100% ЗАДОВОЛСТВОТО ЗАГАРАНТИРАНА - Ние обезбеди најдобрите сено со водечка индустрија на услуги на клиентите.Она што е Груб Овоштарник Трева?Крупни Овоштарник Трева е богата со растителни влакна и низок во двете протеини и калциум.Тоа е многу слично со Крупни Тимотеј во текстура, што го прави совршен ако вие или вашиот зајакот, морско свинче, или chinchilla се алергични на Тимотеј Сено, но се уште се во потрага по груб стил сено за да им помогне со своите заби и варењето на храната.Крупни Овоштарник Трева обезбедува силна рамнотежа на брутална храна и храна за зајаци, гвинеја свињи, и chinchillas.Нејзините поголеми семе сефови, остава и произлегува направи тоа coarser обезбедување на долг насоки со кои се промовира природни гуми за однесување.Тоа е важен главен на вашиот зајак исхрана бидејќи тоа им помага да се носат надолу нивните заби.Долго влакно влакна, исто така, помага да се задржи вашата зајакот е варење редовни и функционира правилно.Алергиски да Тимотеј Сено?Алергии, особено да Тимотеј Сено се заеднички (што не се сами!).Крупни Овоштарник Трева може да биде одлична можност за вас и вашите мали домашни миленичиња додека сеуште давајќи им на сите важни хранливи материи кои им се потребни.Во нашето искуство, луѓе кои се алергични на Тимотеј Сено и се помалку се алергични на нашите Крупни Овоштарник Трева.Додека многу ветеринари препорачуваме Тимотеј Сено како најдобар вид на сено, Овоштарник Трева е добра замена, ако вие или вашите мали домашни миленичиња имаат проблеми со Тимотеј Сено.Ние сме посветени да правејќи се дека вашите домашни миленици се среќни, здрави и добро хранети, дури и кога алергии се доведува во прашање.Зошто Сено е од Суштинско значење за Нивната Исхрана. Тимотеј Сено е богата со растителни влакна и низок во двете протеини и калциум содржина, која е идеална за одржување на дигестивниот тракт на зајаци и други мали животни да функционира правилно.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат