.

.

New
M. LA ХАРТ Вилијам и Мери Хауард Милер Ѕиден Часовник

M. LA ХАРТ Вилијам и Мери Хауард Милер Ѕиден Часовник

DEN 631.68

Количина на стоки
Достапно

Мерки 26 1/4" H x 12 1/2" W x 5", D. Направена од најдобрите тврдо и фасети со Виндзор Цреша заврши.Античкиот бели бирање со црна Римски numerals и воскресна месинг rim.Класичен Вестминстер chimes звук на час.Карактеристики контрола на јачина на звук и автоматско ноќно shutoff.Колеџ на Вилијам и Мери ѕиден часовник, од страна на светски познатиот clockmaker Хауард Милер, карактеристики W&M печат убаво детален на полиран месинг lyre нишало.Убав прилог на секој дом или канцеларија.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат