.

.

New
NOVICA Природни Крстот Дрво Ѕид Крст

NOVICA Природни Крстот Дрво Ѕид Крст

DEN 357.12

Количина на стоки
Достапно

Големина : 11.75" H x 8.25" W x 0.8" D. Автентични : оригинална NOVICA рачно изработени занаетчиски фер трговија производ.Заверена : доаѓа со официјална NOVICA Приказна Картичка потврдува квалитетот и веродостојноста.Исклучителни Уметничките Квалитет по Sarwaedi - направена со нега да биде богатство за годините што доаѓаат.Производ информации : Suar дрво.NOVICA, Влијанието на Пазарот, работи заедно со талентирани уметничките дизајнери од целиот свет да се произведе зашеметување, keepsake богатства.Нашите мантра е да се шири на глобалната среќа, па остатокот увери, ние ќе направиме сè што веројатно може да се обезбеди да си среќен клиент.Во врска со оваа точка : Оваа убава дрво ѕид крстот карактеристики цвет во неговиот центар и остава погоре и подолу.Sarwaedi во Бали занаети на скулптурата со рака од suar дрво.Рачно направена објект боја, големина и/или мотив може да се разликуваат slightly About нашиот Уметник : Sarwaedi се сеќава, 'роден сум во Sukawati, Gianyar во Бали на 21 април 1970 година. Во градот каде што пораснав, повеќето луѓе се дрво столари, и така беше моето семејство.Научив дрво вајарство гледајќи ги моите родители.Во тие денови, децата почнаа учење на уметност, на мала возраст, и јас не бев сам.Денес, јас продолжи да работи со дрво, но јас сум се фокусира на правење вазни и класичната кутии.Јас даде единствена завршува на моите дизајни за да се направи разлика од нив, другите.'.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат