.

.

New
TONGTAIRUI-СВЕТЛА liudididibearing (1 парче) NA4920 Имајќи 100x140x40 mm Солидна Јака Игли Валчести Лежишта со Внатрешен Прстен 4524920 4544920/А Имајќи

TONGTAIRUI-СВЕТЛА liudididibearing (1 парче) NA4920 Имајќи 100x140x40 mm Солидна Јака Игли Валчести Лежишта

DEN 4080.72

Количина на стоки
Достапно

Модел : NA4920; Тип : Игли Валчести Лежишта Со Внатрешен Прстен.Внатрешен Дијаметар : 100 mm; Надворешниот Дијаметар : 140 mm; Дебелина : 40 мм.Количина : 1 Објект = 1 КОМПЈУТЕР; Површина Грубост : Ra 0.05. Структура : Игли Валчести; Вртежи Капацитет : 100*140*40 мм.Материјал : Челик; Премази : Анти- ' рѓа, Масло.Структура & introduction Solid Јака игли валчести bearing The солидна јака игли валчести имајќи има компактна структура, мал радијална големина и големи оптоварување капацитет на носивост.Погоден е Компатибилен со делови од кои радијалната вкупната големина е ограничен.Тоа е исто така широко се применува во ситуација каде што вратило или домување има занишан движење.Во принцип, игли валчести имајќи само withstands радијалната оптоварување, не axial оптоварување.Кога се вратило има axial оптоварување, тоа може да се користи во комбинација со други лежишта.Сепак, тоа не се ограничи axial промена на окно или домување.На ограничување на ротациона брзина на игли валчести имајќи е помал.Во високата ротациона брзина на главната машина, на игли валчести со имајќи кафезот ќе бидат избрани колку што е можно.Во сочувство со други типови на игли валчести лежишта, според ситуацијата на истиот радијална големината, игли валчести имајќи има големи оптоварување капацитет на носивост и висока цврстина, но има висок триење вртежен момент.Овој вид на лого има многу серија, со различна структура и големина.Тоа е побарано цврстина, обработка на точноста и површина грубост на вратило весник површината и возен површината на надворешниот домување се исти како оние на јаката на лого.Како Компатибилен со игли валчести со G2 класа, дијаметарот се движи во рамките на 2µm во група.Освен целосна дополнуваат игли валчести лежишта, тие имаат цврсти кафези, кои може да се правилно водење на паралелни оска линија на игли валчести.Карактеристики & classification Model РНК, NK Игли Валчести Лежишта, Без Внатрешен Ring The игли валчести имајќи без внатрешниот прстен е погоден Компатибилен со делови од кои радијалната големината е ограничена.Бидејќи нема внатрешен прстен, на површината на вратило весник опремени со тоа се дејствува директно како тркалање површината.Тоа е побарано површината цврстина биде не помалку од HRC60, површина грубост, не повеќе од 0.63 µm.Овој вид на лого не се ограничи axial.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат