.

.

New
Игла за плетење Сет, Мека и Еластична Пластична Цевка,Игли Сјајни Надворешноста и не Burrs,Мерење и Крои Алатки за Различни Плетење Проекти.

Игла за плетење Сет, Мека и Еластична Пластична Цевка,Игли Сјајни Надворешноста и не Burrs,Мерење и Крои Алатки

DEN 542.40

Количина на стоки
Достапно

Комплетот содржи различни игли за плетење, како што се кружни игли, игли, игли, маркер прстени, итн., кои се практични.На кружни игли за плетење се направени од бамбус и поврзан со мека и еластична пластична цевка, што не е лесно да падне.Овие игли се сјајни надворешноста и не burrs, така што тие нема да кука на јаже или да се направи жица заврзана за време на плетење.Стап игли и кружни игли за плетење имаат различни големини за да изберете од, и ентериер е изработен со големина оценки за лесно класификација и пристап.Комплет, исто така, содржи и други бод отстранување, мерење и крои алатки, погоден за различни плетење проекти.Спецификација : Предмет Тип : Игла за Плетење Сет Материјал : Бамбус Употреба : апарати за Домаќинство Спецификација : 1 постави Апликација : Повеќето луѓе на правото возраст се Држиме Игла Должина : Околу. 20cm / 7.9 во Држиме Игла Спецификација : 5pcs 2.0 mm, 5pcs 2.25 мм, 5pcs 2.75 мм, 5pcs 3.25 мм, 5pcs 3,5 мм, 5pcs 3.75 мм, 5pcs 4mm, 5pcs 4.5 мм, 5pcs 5mm, 5pcs 5.5 мм, 5pcs 6mm, 5pcs 6.5 mm, 5pcs 8мм, 5pcs 9mm, 5pcs 10мм Кружни Игли Спецификација : 1pc 2.0 mm, 1pc 2.25 мм, 1pc 2,5 mm, 1pc 2.75 мм, 1pc 3.0 mm, 1pc 3.25 мм, 1pc 3,5 мм, 1pc 3.75 mm, 1pc 4.0 mm, 1pc 4.5 мм, 1pc 5mm, 1pc 5.5 мм, 1pc 6mm, 1pc 6.5 mm, 1pc 7mm, 1pc 8мм, 1pc 9mm, 1pc 10мм Пакет Листата : 75 x Држиме Игла 18 x Кружни Игли 1 x Жица Смена 1 x Предиво Машина 1 x 12cm Алуминиум Pin 1 x 9cm Алуминиум Pin 3 x Пресврт Игла за Плетење 4 x Силикони Игла Капа 1 x Напрсток 1 x Везови Игла 1 x Шиење Игла 1 x Инчен Лента 1 х Пинцети 10 x Марк Тока 15 x Круг Марк Круг 15 x Боја Метал Тока 1 x Бела Пластична Кутија.

Карактеристики на стоката

Item Type:
Knitting Needle Set
Material:
Bamboo
Use:
Household
Specification:
1 set
Application:
Most people of the right age
Stick Needle Length:
Approx. 20cm / 7.9in
Stick Needle Specification:
5pcs 2.0mm, 5pcs 2.25mm, 5pcs 2.75mm, 5pcs 3.25mm, 5pcs 3.5mm, 5pcs 3.75mm, 5pcs 4mm, 5pcs 4.5mm, 5pcs 5mm, 5pcs 5.5mm, 5pcs 6mm, 5pcs 6.5mm, 5pcs 8mm, 5pcs 9mm, 5pcs 10mm
Circular Needle Specification :
1pc 2.0mm, 1pc 2.25mm, 1pc 2.5mm, 1pc 2.75mm, 1pc 3.0mm, 1pc 3.25mm, 1pc 3.5mm, 1pc 3.75mm, 1pc 4.0mm, 1pc 4.5mm, 1pc 5mm, 1pc 5.5mm, 1pc 6mm, 1pc 6.5mm, 1pc 7mm, 1pc 8mm, 1pc 9mm, 1pc 10mm
Package List:
75 x Stick Needle :
18 x Circular Needle :
1 x Wire Remover :
1 x Yarn Cutter :
1 x 12cm Aluminum Pin :
1 x 9cm Aluminum Pin :
3 x Twist Knitting Needle :
4 x Silicone Needle Cap :
1 x Thimble :
1 x Embroidery Needle :
1 x Suture Needle :
1 x Inch Tape :
1 x Tweezers :
10 x Mark Buckle :
15 x Round Mark Circle :
15 x Color Metal Buckle :
1 x White Plastic Box :
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат