.

.

New
NANPU Замена Дијафрагмата за Полнење за на Воздухот Регулаторот (3/8 NPT)

NANPU Замена Дијафрагмата за Полнење за на Воздухот Регулаторот (3/8 NPT)

DEN 215.76

Количина на стоки
Достапно

Замена Diapragm Комплет за Пневматски Плус SAR4000 Серија.SAR400-N04 BG, SAR4000 M-N04 BG, SAR400-N06 BG, SAR4000 M-N06 BG.Замена diaphgram е за SAR4000 Регулатори купени во 2017 или подоцна.За SAR4000 Регулатори купени ПРЕД да 2017, купување DK4000-2.5 (ASIN# B07 LGFJQNL).Инсталација : 1. За вашата безбедност, Затвори компресор и испуштање или исклучи воздух 2. Завртете го Knob (рачка) стрелките на часовникот за да depressurize пролетта.Отворете го регулаторот тело со олабавување на (4) Ален завртки (Пред да отворите на телото, марк протокот позиција за повторното) 3. Замена на Дијафрагмата.Чистење на површината на било влага или particulates. 4. Reassemble регулаторот тело и да се Сврти на Knob (рачка) стрелките на часовникот за да pressurize пролетта.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат