.

.

New
50W НЛО LED Висок Залив Светлина Фабрика Склад Индустриски Осветлување 5000 Лумен 6000-6500K IP54 Склад LED Светла - Висока Залив LED Светла - Комерцијални Bay Осветлување за Гаража

50W НЛО LED Висок Залив Светлина Фабрика Склад Индустриски Осветлување 5000 Лумен 6000-6500K IP54 Склад LED

DEN 2542.80

Количина на стоки
Достапно

Ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе го замени или поправи тоа. ✔ 【Супер Светло】 ★Превозот од НАС склад,за 3-7 дена★50 W, 5000 Lumens, 120 ° Рефлектор, Ладно Бела (6000 K-6500 K).Висока осветленост 48 Pcs * 2835 SMDs Enery заштеда, подолг животен век ,без треперење, не темно. ✔ 【Добро термички перформанси】Анти-корозија анодна оксидација обработка на површината на станбениот,компактен и убави структура; Meanwell или Inventionic диск се користи, светлечки efficency може да достигне 120m/W;Висока технологија 3 D топлински проток канал дизајн, поефикасно и побрзо да се загрее прахосвам.Заштита на LED чипови и возачот моќ. ✔ 【Широко се користи】 апликации : гаражи, магацини, подруми, висока барака фабрики, работилници, логистички центри, изложбени сали, спортска сала, рударство, патарина станици, супермаркети.Водоотпорен ниво може да се постигне IP65. ✔ 【Безбедност за заштита на】 Висок квалитет изолирани кабли, независна земја.Храбар материјал, може да помине повеќе струја, добро за заштита на возачот.Напон : 110 V. ✔ 【Она што ќе добиете за】 chunnuan 50 W НЛО LED Висок Залив Светлина и добра услуга, ако имате било какви прашања ве молиме слободно контактирајте со нас.★Превозот од НАС склад,за 3 - 7 работни денови★.Опис на производот ★Превозот од НАС склад,за 3-7 дена★★Chunnuan LED Светло, го Осветлуваат Обоени Живот ★ Chunnuan LED Висок Залив Светлина Тела се лесно решение за затворен и отворен простор осветлување потреби во индустриските и комерцијалните апликации.Магацин висок залив тела е одлична замена за вашата метал halide тела, и да се обезбеди економично ефикасно решение. ★Извонредна термички решение одговараат за употреба во комерцијални апликација. -Заштеда на енергија - Висока залив LED НЛО светлина имаат универзална примена и може да заштедите и до 80% на електрична енергија потрошувачка -Уникатен Дизајн -Усвојува високо квалитетни нерѓосувачки челик, двојно се обезбеди топлина dissipation.By користејќи пониски вати единица, заштеда на енергија.IP65 ingress protection, водоотпорен, прашина доказ и експлозија доказ. -Лесно и брза инсталација - Кука & Заградата Планината Дизајн се направи полесно за инсталација. ★Широко Примена Широко се користи во Гаража, магацин, подрум, висок барака фабрика, работилница, логистички центар, изложбена сала, спортска гимназија, рудникот, автопатот за патарина станица, супермаркет. ★ Техничка Карактеристика Wattage:50 W Материјал:Алуминиум Зрак Агол:120° Напон:AC 110 V Лумен:5000 LM Димензии:164 * 58 mm Тежина:0.442 Kg светла Боја:Ладно Бела Боја Температура:6000-6500 K животниот век:50.000 часа извор на Светлина:48 Pcs * 2835 SMDs Заштита:IP54 Апликација: (внатрешна употреба)Растенија, Игралиште, Работилници, итн. ❣❣❣❣Топло совети!!! Нашата светла имаат складишта во сад, па затоа не грижете се за чекаат премногу долго!Ако цел, производот може да пристигне во недела.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат