.

.

New
Kicker Бела ОЕМ Замена Морски 6.5 4Ω Коаксијален говорникот Пакет - 8 Звучници

Kicker Бела ОЕМ Замена Морски 6.5 4Ω Коаксијален говорникот Пакет - 8 Звучници

DEN 8630.40

Количина на стоки
Достапно

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени.Woofer(во mm) 6-1/2, 160. Номинална Отпорност(Ω) 4. Континуирано Напојување Ракување(W RMS) 50. Монтажа Длабочина(во mm) 2-1/2, 62. Овие звучници не дојде со мало кутија или други додатоци.Тие ќе пристигне во обична кафеава пакување.Kicker Бела ОЕМ Замена Морски 6.5" 4Ω Коаксијален говорникот Пакет - 8 Speakers The KICKER ОЕМ Замена јазик испорача ѕвездени изведба на доларот од страна на доларот основа.Ние брод на овие звучници со сет од нерѓосувачки челик монтажа завртки за да се обезбеди соодветна морски-одделение за инсталација без грижи да ' рѓа или елементи.Дизајниран за наједноставните на говорникот инсталации, тоа е бриз да се живее-квалитет, техничко-технолошка аудио специјално дизајниран за морската средина.Спектакуларни издигнувања и midrange звуци заедно со наједноставните на говорникот инсталации, да се обезбеди целосна опсег аудио специјално за морската средина.УВ третмани на coaxials' вбризгување-пластични конуси, Santoprene опкружува, кошници и grilles им помогне на сите модели се одржи во морски средини.Овие звучници може да ги издржат речиси сите временски услови со поздравниот и спреј-отпор запечатени мотори, конуси и заклучување терминал покрива.Говорникот хардвер е фалсификувани од rustproof, 316 L не ' рѓосувачки челик.Дизајнирани специјално за брод аудио со времето-доказ за квалитетите кои ги исполнуваат или надминуваат стандардите за индустријата.KM604 B Спецификации Woofer(во mm) 6-1/2, 160 Tweeter(во mm) 1/2, 13 Tweeter Купола Материјал PEI Оценет Отпорност(Ω) 4 Врв Моќ Ракување(W) 150 Континуирано Напојување Ракување(W RMS) 50 Чувствителност(1 W,1m) 90 Фреквенција Одговор(Hz) 35-21k Монтажа Дупка со Дијаметар(во mm) 5-3/16, 132 Монтажа Длабочина(во mm) 2-1/2, 62.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат