.

.

New
Spikenard (nardostachys jatamansi) Чисто Природни Етерични Ароматерапијата Терапевтски Неисечени Undiluted Масажа Масло 1000ml/33.8 foz Изразат Испорака

Spikenard (nardostachys jatamansi) Чисто Природни Етерични Ароматерапијата Терапевтски Неисечени Undiluted

DEN 343.20

Количина на стоки
Достапно

Тоа е Етерично Масло.Ботаничкото Име : Nardostachys jatamansi.Метод на Екстракција : Пареа Дестилирана.Боја & Арома : Бледо Жолто да Килибар или Зеленикаво-Килибар во Боја Spikenard Етерично Масло мириса длабоко питу, вуди и мускусен.ЗАБЕЛЕШКА : Овие ароматерапијата масла се само за надворешна употреба.Spikenard етерично масло е супстанца што се користи во ароматерапијата.Извори од Nardostachys jatamansi (фабрика во валеријана семејството), ова етерично масло има силна, питу мирис.Иако тоа е првенствено се користат како мирис состојка, spikenard етерично масло е исто така рече да понуди голем број на здравствени придобивки.Spikenard Етерични Масла (Nardostachys jatamansi) исто така е позната како Nard, Nardin, и Muskroot.Дишете во ароматични мирис на Spikenard пред медитација.Масло инспирира одраз на себе и го зголемува чувството на се возвишени и опуштено.Spikenard Етерично Масло често се користи како природен парфем.За емотивна апликации, Spikenard Етерично Масло е смирувачки и релаксирачки.Тоа може да биде корисно да се вклучат во мешавини со намера да помогне во промоцијата на спиење и релаксација.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат