.

.

New
Бел Canto REF600M Monoblock Засилувач со Црна Faceplate

Бел Canto REF600M Monoblock Засилувач со Црна Faceplate

DEN 3551.76

Количина на стоки
Достапно

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени.Максимална Излезна Моќност : 600 W 4 ohms, 300 W 8 ohms по канал.Врв Излез Тековната : 27 Засилувачи.Врв Излез Тековната : 27 Засилувачи.Избор стекнат опција : 27d B или 33d B.Моќ Активирањето.На REF600 M monoblock обезбедува сериозна моќ, доставување на чиста treble на Класа А, во слем на најдобрите Класа D архитектури, и средината на бендот присуство, кои ги носи на вашата музика живот.На Бел Canto Отпорност Оптимизиран Текст Фаза е балансирана висока Заеднички Режим за Одбивање, ниска излезна отпорност возачот дека е од клучно значење за исправноста на изведбата, осигурувајќи дека рафинирани динамични квалитети на снимањето се зачувани.WBT Next Gen Говорникот Конектори На WBT Next Gen конектори обезбеди најдобра можна врска од засилувач претседателот кабли.Ние го избере нив, бидејќи тие даваат минимални sonic потпис на звукот, останатите отворени и жито-ослободите во текот на аудио фреквенцискиот опсег.Карактеристики : Излезна 1% THD : 600 W 4 ohms, 300 W 8 ohms Минимално Оптоварување : 2 ohms Врв Излез Тековната : 27 amperes Фреквенција Одговор : +/-3 d B 0 Hz-50 KHz, сите товари THD+N : 0.003% 1 W, 1 KHz, 4 ohms IMD (CCIF) : 0.0003%, 1 W, 14 : 15 KHz, 4 ohms Излез бучава : 35u VRMS На пондерираните 10 Hz-20 KHz Напон стекнат : 27d B (внатрешни одберете switch за 33d B) Амортизацијата фактор : >1000 Излезна Отпорност на 100 Hz : .

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат