.

.

New
Рајт Алатка 84954 3-3/8-Инчен 6 Точка Длабоко Влијание Штекер со 1-1/2-Инчен Диск

Рајт Алатка 84954 3-3/8-Инчен 6 Точка Длабоко Влијание Штекер со 1-1/2-Инчен Диск

DEN 10184.16

Количина на стоки
Достапно

Големина 3 3/8-Инчен тежина 19.65. Номинална големина 3 3/8-Инчен форма III.Должина 6 3/8-Инчен дијаметар приклучок 5-Инчен.Диск дијаметар 3-1/4-Инчен broach длабочина 1 7/8 Инчи.Ret прстен 84576. Од Производителот Збогатете го вашето алатка за собирање со 1-1/2-Инчен вози 6 точка длабоко влијание приклучок, 3 3/8 Инчи .Влијание алатки заштедите време и да се справи со висок torques со помалку напор и повеќе безбедност.Јовановски 6 точка sockets употреба на патентиран Рајт се вози дизајн за поголема сила и долг живот.Рајт влијание приклучоци се секогаш црно, не само да се направи разлика нив од страна приклучоци, кои обично се позлатен, но, исто така, да се избегне chipping што може да се случи кога позлатен приклучок е подложен на илјадници циклуси на многу високи товари.Секој Рајт влијание чашката е дизајниран за својата диск големина, бидејќи на диск големина граници вртежен момент што може да се примени.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат