.

.

New
Bellari Движат Серпентина Појавување на Трансформатор (MT502)

Bellari Движат Серпентина Појавување на Трансформатор (MT502)

DEN 11976.00

Количина на стоки
Достапно

Се движат Серпентина да се Движат Магнет Трансформатор.Го зголемува Нивото на Движење на Серпентина Касети.Ја подобрува Квалитетот на Звукот на MC Грамофони.РКА I/O. Предност Switch за Отпорност Ниво.Користете МЕК Касети со ММ Фоно Делови на Оваа Американско-Направи Чекор-Up Трансформатор Ривали Извршувањето на $1000 Единици На Bellari MT502 овозможува ниска излезна движат намотка касети да се користи со било кој стандард се движат магнет фоно preamp Целосно пасивни на MT502 користи висок квалитет рака-рана трансформатори да се конвертира ниска излезна на MC кертриџ да повисок напон повеќе погодна за ММ фоно фаза Сместена под 24k Злато галвански ги опфаќа овие трансформатори се исклучително мирен и стабилен овозможувајќи максимална сигнал на пренос со минимална загуба На MT502 овозможува до 30d B на добивка на MC кертриџ дозволувајќи им дури и најниската аутпут MC касети да се користи!На MT502 има избор на отпорност settings (50/100 Ohms) и земјата подигнете го вклучите Другари совршено со други Bellari фоно preamps но функционира одлично и со било MM фоно дел Користите MT502 да ги надградат можностите на вграден во ММ фоно делови како што се оние кои се вклучени во примачите интегрирани засилувачи и preamps!Сите Bellari производи се произведени во САД.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат