.

.

New
Croscill Galleria 4 Парче Кралот Утешителот Сет, Црвена

Croscill Galleria 4 Парче Кралот Утешителот Сет, Црвена

DEN 8999.76

Количина на стоки
Достапно

Лице : 100% Полиестер Назад : 100% Полиестер.Увезени.Galleria Утешителот : Изработени од 100% Полиестер. 100-процентно-полиестер се соочи и да се пополни; Суво чистење само.Увезени.Кралот Големина Утешителот Сет : King-size утешителот сет од Croscill вклучувајќи утешителот, кревет здолниште, и 2 перница шамс.Paisley Утешителот Сет : Утешителот сет карактеристики богатата комбинација на damask, paisley, решетки мотив; солидна taupe обратна.Croscill Galleria Утешителот Сет : На утешителот и шамс се скрати во пресврт кабелот.Креветот здолниште карактеристики дијамант модел со 15-инчен капка.Удобноста Во Собата : Прекумерно Утешителот Сет. 110-по-96-инчен утешителот; 37-по-21-инчен шамс.Croscill е "Galleria" утешителот поставите додава убавината на секоја спална соба со своите богати ткаенини.Луксузни утешителот карактеристики богата комбинација жакард која ги комбинира damask, paisley, и решетки мотив, сите тонови на црвена, бронза, и злато.На утешителот менува за координирање на цврсти taupe.Кралот утешителот е огромен во 110 инчи, широк од 96 инчи долго, за да ги собере денес е висок профил душеци.Исто така overstuffed, ова го спречува утешителот од земјите во развој доделување на аглите.На 3/8 инчи мулти обоени пресврт кабелот скратува рабовите на утешителот, давајќи убава завршница.На ""Galleria"" bedskirt има 15-инчен капка која има издолжена дијамант дизајн кој е виден во текот на лицето на утешителот.Сплит аглите дозволите за употреба со footboards, додека памук/полиестер мешавина платформа додава издржливост.Две кралот шамс, мерење 37 инчи, широк од 21 инчи висок, се вклучени.3-инчен поместена прирабница, исечените со 3/8 инчи мулти обоени пресврт кабелот.На шамс обратна да координативно солидна taupe.Суво чистење само.Во Galleria утешителот сет вклучува Утешителот, Кревет здолниште, и 2 Шамс.Перници се продава одделно.Романтични; рафинирани и регал црвено; на Galleria Црвено Утешителот Сет карактеристики комбинација жакард дека е мешање на paisley; damask дијамант и решетки мотиви ткаени со жанила и металик предиво во топла палета на бои на црвена и златна.Шамс се во злато-тон со убава комбинација граница и кревет здолниште во ткаени жакард medallion.На Утешителот Сет вклучува Утешителот, Кревет, здолниште, и 2 Шамс.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат