.

.

New
Art1st Mixed-Media Хартија, 80 lb, 12 x 18 Инчи, Природни Бела, 500 Листови

Art1st Mixed-Media Хартија, 80 lb, 12 x 18 Инчи, Природни Бела, 500 Листови

DEN 1346.16

Количина на стоки
Достапно

Во тешка категорија, природни бела сулфит на уметноста на хартија со среден заб текстура.Совршен за сите видови на медиуми - мастило, моливи, фломастери, масло пастели, јаглен и погоден за повеќето влажни медиуми.Рециклираат; Киселина-слободен конструкција за издржливост и долговечност.Значителни собата е одлична за вашиот уметност училница, студио или нега центар.Дебели, мазна хартија ќе ви помогне да се создаде сложени, чиста дизајни.Оваа UCreate Мешани Медиуми Уметноста на Хартија е одличен за мастило, моливи, фломастери, масло пастели, јаглен, и е погоден за повеќето влажни медиуми.Овој труд е киселина слободни и рециклираат.Тешка категорија на природни бела сулфит на уметноста на хартија има среден заб кој е идеален за повеќето медиуми видови.Екстра големината на овој труд го прави одличен избор за сите типови на медиуми.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат