.

.

New
CONFAST 1/4 x 3-1/4 Бетон Завртки 410 Нерѓосувачки Челик Хексадецимален со Конкретни Вежба Малку за Anchoring да се Ѕидани, Блок или Тули (50 на бокс)

CONFAST 1/4 x 3-1/4 Бетон Завртки 410 Нерѓосувачки Челик Хексадецимален со Конкретни Вежба Малку за Anchoring

DEN 1247.76

Количина на стоки
Достапно

МАЛКУ се ВКЛУЧЕНИ ВО СЕКОЈА КУТИЈА-Правилно малку е еднаква на подобрување на одржување вредности и намалени трошоци.ХЕКСАДЕЦИМАЛЕН ГЛАВАМоже да биде управуван со Хексадецимален Возачот.САМО-ПРИСЛУШУВАЊЕ-Чешми теми директно во ѕидот и не бара други сидро.ДИЈАМАНТ POINT-за Полесно да се вози на завртка за да заштедите време.Applications The сидро е направен од 410 Нерѓосувачки Челик, и е Сребро Climaseal Обложена.Ова сидро е дизајниран за употреба во Бетонски Блок, и Тула.Environment The сидро е дизајниран за употреба во Влажна средина.Глава Стил сидро е Хексадецимален за Миење главата и е дизајниран да им овозможи на главата за да седат на врвот на површината на објектот се во прилог.Дупка со Дијаметар/Малку Diameter The сидро бара 3/16" дупка да биде drilled во базата материјал (Бетон, Блок, и Тула).Дупката треба да се drilled со карбид падна малку кој ги исполнува ANSI стандардите и се користи во чекан вежба.Возачот Required A 5/16" орев возачот е потребно за возење на сидро во база материјал.Дијаметар на Водител на дијаметарот на сидро е 1/4".Должина Водител на должината на сидро е 3-1/4"Нишка Length The должина на теми на сидро е 3-1/4" во должина.Минимална Embedment The минимум сидро embedment во конкретни е 1".Затоа, сидро мора да бидат инсталирани така што најмалку 1" на водителот се вградени во конкретните.Максимална Тела Thickness The максимална тела дебелина или максималната дебелина на материјалот се прицврстени за сидро е 1/4".Ова ќе осигури дека минималните embedment на 1" ќе бидат исполнети.Тела Дупка Diameter The дупка во тела или материјал се прицврстени мора да биде поголема од назначените дијаметар на сидро.На 1/4" дијаметар сидро бара дупка во тела да се 5/16".Растојанието меѓу Anchors Each сидро мора да бидат распоредени ја држите минималната дистанца од 4" од едни на други кога се мери центар до центар.Работ Distance It е многу важно да не го инсталирате водител на било поблиску од 3" од неподдржан работ на бетон.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат