.

.

New
KIMISS 250Pcs/Set Алуминиум Crimping Јамка Ракав за Полнење, 8 Отворот Двојно Барел Ferrule Кабел Челичното Јаже Crimping Јамка Ракав за Полнење за RV Железничката Индустрија

KIMISS 250Pcs/Set Алуминиум Crimping Јамка Ракав за Полнење, 8 Отворот Двојно Барел Ferrule Кабел Челичното

DEN 2150.40

Количина на стоки
Достапно

Поле на применаКабел обвивка е погодна за RV, железничката индустрија, градилиштето, порт машинерија, хемиски нафта и други области.Отворот е М1.2/М1.5/М2/М2.5/М3/M4/ М5/M6, да ги задоволат вашите различни потреби.Високи перформанси -на Алуминиум двојно барел ferrule crimping прстен ракав се користи за да се зацврсти челик жица јажиња и јажиња, мал и лесен, не е лесно да се деформира и одвојте време да се направи на инсталацијата, лесен за употреба, и совршен за прицврстување поврзување на делови.Лесно да се носат-висока прецизност челичното јаже crimping алатки се опремени со чување на кутии, кои се сите спакувани во кутии за складирање на независните простори, кои се погодни за да се извади и да се носат на било кое место каде што се потребни, и лесно може да го најдете она што ви треба.Целосна спецификација-Кабел Ferrule Челичното Јаже Ракави е изработена според оригиналната продукција спецификации, големината вклучува : 1.2 mm, 1.5 мм, 2mm, 2,5 mm, 3мм, 4mm, 5mm, 6mm 8 големини, вкупно 250 парчиња во една Во кутија за складирање.Високо-квалитетни материјали избор кабел ferrule е направен од висок квалитет на алуминиум, што не е лесно да ' рѓа, носат-отпорни, aviod-оксидација, и има силна товарот капацитет, долг работен век, и издржливост, и ги исполнува строгите стандарди за квалитет.Спецификација : Предмет Тип : Кабел Ferrule Материјал : Алуминиум Бленда : М1.2/М1.5/М2/М2.5/М3/M4/М5/M6 поле на Примена : RV, железничката индустрија, градилиштето, порт машинерија, хемиски нафта и други области.Пакет Листата : 70 x M1.2 Ракав 55 x M1.5 Ракав 40 x М2 Ракав 40 x М2.5 Ракав 20 x М3 Ракав 15 x М4 Ракав 6 x М5 Ракав 4 x M6 Ракав 1 x Кутија.

Карактеристики на стоката

Item Type:
Cable Ferrule
Material:
Aluminum
Aperture:
M1.2/M1.5/M2/M2.5/M3/M4/M5/M6
Scope of Application:
RV, railway industry, construction site, port machinery, chemical petroleum and other fields.
Package List:
70 x M1.2 Sleeve :
55 x M1.5 Sleeve :
40 x M2 Sleeve :
40 x M2.5 Sleeve :
20 x M3 Sleeve :
15 x M4 Sleeve :
6 x M5 Sleeve :
4 x M6 Sleeve :
1 x Box :
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат