.

.

New
Socket Set Завртка, Конус Точка, 3/8-16 x 7/8, од Легиран Челик, Црна Оксид, Хексадецимален Штекер (Количина: 2500) Груб Навој, 3/8 инчи Копачка/Слепи/Ален/Завртки без глава, Должин?

Socket Set Завртка, Конус Точка, 3/8-16 x 7/8, од Легиран Челик, Црна Оксид, Хексадецимален Штекер (Количина:

DEN 1243.20

Количина на стоки
Достапно

Дизајниран за Постојан Поставување на меки или стврднат шахти.Длабока пенетрација дава овој стил на завртка највисок torsional и axial држење на моќта.Може да се користи како хангар или оска.За шахти на Rockwell цврстина C15 или повеќе, место точка половина нејзината длабочина.Се Препорачува Хексадецимален Штекер (Allen Клуч) Големина : 3/16 (Инчен).Црна Оксид не е заштитен заврши и ќе рѓа ако се изложени на влага.Нерѓосувачки Челик материјал се препорачува за средини со влага.Има Остар конусна форма точка на долниот крај.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат