.

.

New
OWC 1TB Аура Про 6G Флеш SSD Надградба Кит w/Пратеник за 2010-2011 MacBook Air

OWC 1TB Аура Про 6G Флеш SSD Надградба Кит w/Пратеник за 2010-2011 MacBook Air

DEN 4776.00

Количина на стоки
Достапно

1 TB Флеш SSD Диск Надградба Кит w/ Пратеник.До 2.5 x побрзо од фабриката SSD*.Вклучува елегантни, конусни алуминиум Пратеник складирање решение, Torx T5 шрафцигер, и Pentalobe компатибилен возачот.До 530 MB/s. 5 Година OWC SSD Ограничена Гаранција.Наменет за Mac Откако повторно, OWC обезбедува Mac корисниците надградба патот кој испорачува феноменална изведба, функционалност и сигурност!Без разлика дали тоа е за база-модел 11-инчен Mac Book Air од 2010 година со 64 GB SSD, на врвот на линијата 13-инчен 256 GB модел од 2011 година, или било кој модел во меѓувреме, на OWC Аура Про 6 G SSD е најдобриот додаток за Mac Book Air.Исто како и други OWC надградби, ние го вклучите бесплатно "како-да" видео за да го направите овој едноставен и пари за заштеда на DIY надградба.Поголема Брзина, поголем Капацитет за Mac Book Air OWC Аура Про SSDs обезбеди забележително зголемување во перформанси во текот на фабрика SSDs за сите Mac Book Air модели : Зголемување на капацитетот до 16x на 11-инчен база модели на Зголемување на капацитетот до 8x на 13-инчен база модели на Mac Book Air (2011) - Се 6 G брзина до 530 MB/s, x 2.5 побрзо од фабрички оригинални* Mac Book Air (2010) - Се 3 G брзина до 275 MB/s, 1.3 x побрзо од фабрички оригинални* Подобар Дизајн OWC редизајниран својата 3-та генерација на OWC Аура Про 6 G SSDs со премиум 3 D NAND Флеш и најновите контролер технологија за да работат на ладилникот и трошат помалку енергија, што резултира со подобрување на животниот век на батеријата за вашиот Mac Book Air.OWC SSDs се конструирани да се биде најдобар за Mac, подложени на ригорозни мулти-фаза лабораторија за тестирање на процесот, да дава апсолутна сигурност во максимална ефикасност долго во иднина.SLC кеширање алгоритам забрзува пукна перформанси Глобалната носат израмнување алгоритам автоматски дистрибуира податоци рамномерно и управува со програма/избрише брои, максимизирање на SSD животниот век на Податоци refresh технологија обезбедува податоци интегритет, постепено освежување на податоците низ SSD со текот на времето ECC заштита комбинира LDPC тврди и меки декодирање со напредни алгоритми за откривање и корекција на грешки во текот на целиот SSD податоци пат Напредни безбедносни протоколи за поддршка на земјоделските советодавни служби 128/256-малку полн диск енкрипција.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат