.

.

New
MDD ПВЦ Топлина се Намали Цевка, 405mm ~ 500mm Заштитник Shrinkable Кабел Ракав Обвивка Пакет Капак, за 18650 Литиум Батерија Филмот Заврши (Димензии : Ширина 500mm x 1meter)

MDD ПВЦ Топлина се Намали Цевка, 405mm ~ 500mm Заштитник Shrinkable Кабел Ракав Обвивка Пакет Капак, за 18650

DEN 724.80

Количина на стоки
Достапно

Топлина се смалуваат Материјал заштита на животната средина : топлина се смалуваат цевки се изработени од полиолефин која обезбедува топлина shrink wrap retraction сооднос.Топлина се намали дебелината на ѕидот 0.08 mm-0.23 MM; Намалување на температурата : 80°C; Температура опсег : -40°C~105°C; Температура оценка : 105°C; Намалување : ≥48±5%; Номинална напон : 300 V.shrink wrap Лесен за Употреба Намалување на температурата : 80°C; Температура опсег : -40°C~105°C; Температура оценка : 105°C; Намалување : ≥48±5%; Номинална напон : 300 Vshrink заврши Лесен за Употреба & Смалуваат : Оваа топлина се намали кабел ракавот е многу лесен за употреба и да се намалат, само заврши вашата целна жица и shrinkheatshrink Апликации : Широко се користи во алуминиум, electrolytic кондензатори, батерии, литиум батерија пакети, електронски компоненти, осветлување, ПРЕДВОДЕНА од игли, шише комбинација, итн., за да се подобрат изгледот на кожата, изолација, влага, корозија, улогата на прашина.соберете цевка Пакетот Вклучува : 1pcs×18650 Топлина shrinkable ракав.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат