.

.

New
Викинг Ф1 Пристап Тешки Замав Комерцијални Портата Отварачки со Безбедноста PhotoCell

Викинг Ф1 Пристап Тешки Замав Комерцијални Портата Отварачки со Безбедноста PhotoCell

DEN 11736.00

Количина на стоки
Достапно

Макс Портата Капацитет ..... 1500 кг / 12' или 1000 кг / 16'.Главниот Извор На Енергија .....115 / 230 AC Една Фаза. 24 AC/DC Соларни Компатибилни.Резервната Батерија ........ 400 Целосна Континуирано Должност.Макс Оперативен Брзина ... 13-16 Секунди по 90°.Новите редизајнирани F-1 vehicular замав портата оператор вклучува VFlex одбор за контрола и отстранлив напојување кутија за нисконапонски инсталации.На VFlex одбор за контрола обезбедува LCD дисплеј за дијагностика и оператор статус.Новиот 1/4" челична шасија, овозможува зголемен капацитет за справување со гејтс до 1500 кг.F-1 оператор, исто така, има Викинг е мека-start / мека-стоп, изградена-во грејач и Викинг е вистина батеријата копија систем.Мазна портата работата, во согласност на двете ETL и УЛ стандарди со 5 година комерцијални или 7 години станбени гаранција прави F-1 оператор идеален избор за вашиот портата автоматизација потреби.ОПЕРАЦИИ СПЕЦИФИКАЦИИ Оперативен Напон .... 24 DC со 1/2 HP Моторни Главниот Извор на Енергија .... 115 / 230 AC Една Фаза 24 AC/DC Соларни Компатибилен Батеријата .............. 7 Amp Hr 12 DC x 2 Max Портата Капацитет ..... 1500 кг / 12' или 1000 кг / 16' Max Оперативен Брзина ... 13-16 Секунди по 90° Резервната Батерија ........ 400 Целосна Континуирано Должност Циклус(1500 кг) Максимална Должност Циклус ... 100% Континуиран Циклус, Температурата На Работа ..-20° F до 160° F Вклучуваат : Omron Безбедност Photo Cell.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат