.

.

New
Децата Маса и Столче Поставено на Децата Маса и Столче, Месечината Криви Маса, Градинка Рано Образование Играта Играчка Маса и Столче, Бебе Јадење на Маса (Боја : Сти

Децата Маса и Столче Поставено на Децата Маса и Столче, Месечината Криви Маса, Градинка Рано Образование Играта

DEN 19242.72

Количина на стоки
Достапно

Високо-квалитетни материјали : Оваа децата маса и столче поставено е направен од високо-квалитетни PP материјал, кој е безбеден и издржливи, и навистина се зема во предвид здрав раст на децата.Покрај тоа, круг и брус-слободна површина може да се спречи децата да бидат повредени од страна случајно удира.Мултифункционален активност табела : Овозможува или вашето дете пријатели лесно да се седне на цртање маса и да се подготви, не занаети, јадат или да играат заедно, опремени со простор за складирање, погодно да се соберат на играчки, така што децата ќе се допаѓа повеќе.Убава и безбедно маси и столови : деца табела постави има цврста основа за да се обезбеди дека дури и ако вашето дете е немирен, тоа е безбедно.На светли бои и мултифункционален дизајн не само што може да ги поттикне децата да се признае бои, но, исто така, да се стимулира нивната имагинација и креативност.Лесно да се соберат и чиста : едноставен за инсталација, родителите може да се соберат маси и столови во минути без алатки.Мазната површина е лесно да се чисти, па вие не мора да се грижите за вашето дете месинг до уредот за време на јадење, слика или студирањето.Идеален подарок за деца : сет се состои од една мала табела со столици е многу погодна за сликарство и ракотворби, игри, па дури и домашни задачи.Тоа е голем дар за деца од 3 до 8 години.Децата сакаат да имаат своја сопствена маса.Децата маса и стол set The децата маса и столче поставено е многу погоден за вашето дете е playroom, спална или во дневна соба; и големината на собата е многу погодна за децата да јадат, да чита книги, боја, направи уметности и занаети, да играат табла игри, и да се забавуваат.Карактеристики : 1. Структурата на овој исклучителен маса и столче поставено обезбедува цврста поддршка и долготрајна издржливост.Висината е само во право за години и preschoolers2. Дајте им на децата маса и стол на нивната големина, така што тие имаат чувство на контрола, и ќе им помогне да научат да се independent3. Подобрување на креативноста и да се види на вашето дете имагинација да стане реалност!Седат назад и да се види на вашето дете да поминуваат часови играјќи креативни games4. Лесно да се инсталира, родителите може да се соберат маси и столови по неколку минути без алатки.Мазната површина е лесно да се чисти, па вие не мора да се грижите за вашите деца месинг до уредот за време на јадење, слика или studying5. Употребата на светли бои и мулти-функционален дизајн не само што може да ги поттикне децата да се признае бои, но, исто така, да се стимулира нивната imagination Your 100% задоволство е наш врвен приоритет.Ако можеме да ги преземат сите мерки за да го подобрите вашето искуство, или ако имате какви било прашања или проблеми, ве молиме контактирајте со нас преку е-маил веднаш, и ние ќе се направи максимални напори за да се поправи сè.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат