.

.

New
Wcaro PDR Прачки Авто Тело Дент Смена Алатки Автомобил Тело Paintless Дент Поправка Алатки Дент Puller Дент Поправка Комплет Алатки PDR

Wcaro PDR Прачки Авто Тело Дент Смена Алатки Автомобил Тело Paintless Дент Поправка Алатки Дент Puller Дент

DEN 1679.76

Количина на стоки
Достапно

PDR Алатки се Достапни-Тоа е помалку скапи отколку традиционалните тело за поправка.Професионални paintless дент поправка алатки град штета поправка комплет,совршен за дент вратата dings и град штета.PDR Алатки се во Удобен-нема потреба за освежителни или тело додатен.Нема ризик од наслика overspray на друго возило области.Не постои ризик од погрешна боја појавување.Одличен Дизајн И Мазна Текстура се Чувствуваат-Нашите дент lifter е нашиот ПАТЕНТИРАН производи,на дното на која е силикони, а не обичните гума,која е многу мека и не се штетни за маслени бои и може да се teared надолу.производот е многу силен и издржлив.Со различни форми табови за сите различни дент,работи на мала дент amd град штета.Топла топи пиштол и топла топи лепак стапчиња се загреваат многу брзо,обично тоа треба 3-5 минути ,тоа ќе работи за дом или канцеларија поправка како DIY Занаети /Коло /Електроника /Играчки / Метал/ /Вештачки цвеќиња / Облека /дрво / стакло/ картичка ,и др.PDR Може да Се Widey Use-Нашите PDR Алатка е погодна за обработка на лим на автомобилот,фрижидер,Моторцикл Тело и машина за перење,итн Оваа точка е предаден од Кина преку DHL.Нормално трае 5-7 работни дена.Како да го користите овој paintless дент поправка колекции? 1.Користете линија одбор да се најде на дент,исчистете го дент со чиста крпа;2.Се качи на лепак да се држи во лепилото пиштол,се повлече чкрапалото да ги споделите со лепак се држиме влезе во лепак пиштол, поврзете се на извор на енергија и загрејте 5 минути;3.Користете соодветна PDR лепак puller табот.Голема дент бара голем лепак puller табот. (Забелешка : поголем лепак puller јазичето е, поголем цртање сила е); 4.Повлечете го лепак пиштол е потребен да ги споделите со топла топи лепак се применува подеднакво врз gule јазичиња;5.Брзо место на gule табови со топла топи лепак во центарот на дент, притиснете нежно се додека лепак лекови и се придржува (Нека лепак кул за околу 8 минути.Ладење за време треба да биде помалку од 10 минути и треба да бидат пократки малку во зима);6. Користете го дент lifter/T-рачка дент puller да се повлече нагоре дент;7. Проверете со линија одбор.Ако дент уште постои, не удирајте го тоа малку со Гумен Чекан и потчукнете надолу;8. Чиста санираат место со чиста влажна крпа.Известување!!!Ве молиме да го исклучите снабдувањето со електрична енергија по престанете со користење на топла топи лепак пиштол.Ве молиме не се повлече на лепак да се држи надвор од топла топи лепак пиштол ако топла топи лепак стап не се користи до.Кога ја прими дент lifter,ве молиме да се олабави пролет, ако тоа е премногу тесни или не ќе работат и да ги укине табови.Пакување вклучува : 7 КОМПЈУТЕРИ PDR прачки со различни големини(Б8-B10,WT1-WT4)1 парче Црвена Мини Дент Lifter1 pc Црвено Handdle Т puller1 pc Црна Лепак Пиштол(НИ приклучок)10 компјутери PDR Црна Лепак Стапови(7.9x0.44inch)9 компјутери Црна Лепак Puller Јазичиња(9 различни големини)4 парчиња Жолта Лепак Puller Јазичиња(4 различни големини) 1 парче Гума Поправка Hammer1 pc Метал Потчукнете Надолу(9 глави)1 компјутер Жолта Пластична Лопата Повеќе Детали за објектот : економски поставени со цел да се добие што започна во PDR поле.Вклучува 7 прачки изработени од високо квалитетни алуминиумски.Прачки има Живот Време Гаранција.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат