.

.

New
Idobol Bi Боја LED Фотографија Светлина Панел со 2.4 G Безжичниот Далечински Управувач и Barndoors, Dimmable Континуиран Осветлување DMX512 за Фото Студио за Видео Филм, Висока Моќнос

Idobol Bi Боја LED Фотографија Светлина Панел со 2.4 G Безжичниот Далечински Управувач и Barndoors, Dimmable

DEN 4536.00

Количина на стоки
Достапно

Led светло во видео со LCD екранот и 2.4 G безжичен далечински управувач за да ја прилагодите моќ, температура на бојата, 0-99 100 канали, A-F 6 групи.Усвојува високо квалитетни LED флуоресцентни цевки, на заштеда на енергија и супер долго траење до 100,000 часа, исто Така светлосен интензитет е поголем.Две начин енергија снабдување, AC/DC напојува со BP-160 L 14.5 V или 12 V батерија.AC адаптер за напојување за внатрешна снимање и V-планината батериско напојување, за на отворено.Ова би боја led осветлување со dimmer префрлување може да се прилагоди на боја температура од 3200 K да 5600 K steplessly.DMX512 систем да се реализира далечински Мулти-контрола.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат