.

.

New
BannerBuzz Кат Стои Sneeze Guard-Целосна Tarp со Прилагодливи Банер Стојат Изолација Бариера-Јасно Филм Заштитен Штит за Кафулиња,Продавница,Благајната,Прием(5X6 Ft(Само Tarp))

BannerBuzz Кат Стои Sneeze Guard-Целосна Tarp со Прилагодливи Банер Стојат Изолација Бариера-Јасно Филм Заштитен

DEN 3485.52

Количина на стоки
Достапно

Заштита на вашите вработени и клиенти од штетни респираторни капки и одржување на социјално дистанцирање со нашите Кат Стои Јасно Tarp Sneeze Гарда.Заштита на вашите вработени и клиенти од штетни респираторни капки и одржување на социјално дистанцирање со нашите Кат Стои Јасно Tarp Sneeze Гарда.Ова јасно филм sneeze guard е од суштинско значење за безбедноста бариери кои ги спречуваат луѓето од кашлање, кивање или прскање капки од носот или устата кон другите со видите-преку бариера.Премиум Квалитет Тешки Tarps материјал кој се користи.Можете да ги користите фен за коса за отстранување на брчките.Бидете сигурни дека фен за коса е на ниска топлина за да се избегне било каква штета.На телескопски столбови на овие Прилагодливи Банер Стои се дизајнирани да ви помогне во лесно прилагодување на висината и тежината.Значи, вие ќе не бара никакви дополнителни алатки за поставување.Кат стои sneeze guard е совршено решение за поделба на вашиот простор и штит контаминација без попречување на вашиот поглед.Тоа лесно може да се стави настрана за складирање.Совршен за прием на шалтер, на исходот станици, банки, продавници, канцеларии, и салони.Хардвер Материјал : Црна обложени Алуминиум.Хардвер Детали : Телескопски столбови за ширина и висина прилагодување.Нема дополнителни алатки потребни за подесување.Бришење Панел Материјал : ПВЦ Јасно Винил 580 GSM (+/- 10 GSM).Јасно панел доаѓа со врвот и на дното пол џебови за да го поправам на трибината.Бришење Панел Материјал Дебелина : 0.5 mm.Визија Јасност : До 90%.Можете да ги користите фен за коса за отстранување на брчките.Бидете сигурни дека фен за коса е на ниска топлина за да се избегне било каква штета.На фен за коса не смее да дојде во директен контакт со материјалот.Вашиот бизнис е во потрага по едноставен и преносни решенија за одржување на безбедноста и да се намали ширењето на болести низ workstations или во продавници.Испорача крајниот заштита за вашите вработени и клиенти со контра sneeze чувари.За да се избегне ширењето на воздухот вируси меѓу луѓето, се создаде sectioned-оф региони во било место користење на нашите чувари.Кат Стои sneeze чувари се создаде поделба помеѓу поединци за да се намали пренесувањето на болеста.Можете да ги користите фен за коса за отстранување на брчките.Бидете сигурни дека фен за коса е на ниска топлина за да се избегне било каква штета.На фен за коса не смее да дојде во директен контакт со материјалот.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат