.

.

New
Sandvik Coromant A32T-PCLNL12HP Висок Притисок Coolant Вртење Вметнете Носителот, Круг месо тело, Челик, Внатрешни, Рачката за Заклучување, Левата Рака, 32-милиметри месо тело со Дијам

Sandvik Coromant A32T-PCLNL12HP Висок Притисок Coolant Вртење Вметнете Носителот, Круг месо тело, Челик, Внатрешни,

DEN 11052.96

Количина на стоки
Достапно

Indexable вртење на држачот за општа вртење, која се протега од мали компоненти за да се тешки за обработка.Т-Max P лост систем е дупка стегање систем и е првиот избор за внатрешни вртење, кога слободни чип проток е потребно.Тоа е алтернатива за да се Coro Turn РК за надворешни вртење.Врховниот оптимизација на можностите со висок притисок coolant вметнете geometries.Вметнете geometries и носители наменета за висок притисок coolant над 30 бар (435 psi).Сигурен и безбеден обработка, дури и во roughing апликации.Продуктивно решение со wiper и Xcel технологии.Прецизност млазници и оптимизиран geometries за висок притисок coolant обработка.Sandvik Coromant indexable вртење на држачот за општа вртење, која се протега од мали компоненти за да се тешки за обработка.Вметнатите се вклопува во сите Sandvik Coromant високи перформанси држи системи и може да се користи во различни апликации во сите материјали.Тоа е geometries специјално дизајниран за висок притисок coolant.Продуктивно решение со wiper и Xcel технологии.Врховниот оптимизација на можностите со висок притисок coolant вметнете geometries.Сигурен и безбеден обработка, дури и во roughing апликации.Можноста да се оптимизира со користење на навлажнета tools.Двојно двострано внесува со силни рабови.Лост стегање за подобрување на пристапноста.Надворешни вртење работење и внатрешната обработка на голем дијаметар забива во сите материјали.По завршувањето на тешките roughing операции.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат