.

.

New
Лажни Нокти, Домот на Допир Ноктите,10pcs Чиста Боја Лажни Нокти Жени, Девојки Исклучителна, Модерен Лажни Нокти Совет Нокти Алатка, со 12 Желе Хартија Налепници(01)

Лажни Нокти, Домот на Допир Ноктите,10pcs Чиста Боја Лажни Нокти Жени, Девојки Исклучителна, Модерен Лажни

DEN 177.36

Количина на стоки
Достапно

Сигурна и стабилна : Нашата чиста боја full-покривање лажни ноктите се направени од високо-квалитетна ABS материјални, не-токсични и нежна за кожата, издржлив и не е лесно да се нула, нема да им наштети на вашите нокти, може да се вклопат на вашите природни нокти добро, и ќе ви даде прекрасна нокти искуство.Прво, поднесе вашите природни нокти чисти пред примена, а потоа изберете соодветна големина лажни нокти за секој прст, и потоа притиснете го помине совет на ноктите за околу 5 секунди.Конечно, вашите нокти ќе бидат повеќе физички и уникатен.Полесно да се работи.Како да го користите : Прво, чистење на природни нокти датотека, пред примена, а потоа изберете соодветна големина лажни нокти за секој прст, а потоа изберете соодветна големина лажни нокти за секој прст, се држи соодветна желе налепница, а потоа користете го помине Притиснете го копчето на врвот за околу 3 секунди за лесно ракување.Пакет содржина : 10 помине совети и 1 желе налепница се достапни за употреба.Количината е доволна и боите се различни, што ќе ви овозможи да одговара и да креирате сопствени помине уметност; Забелешка : лепак не е вклучена.Различни прилики : Вештачки помине уметност може да се користат во професионални коса салони или лична употреба.Тоа е погоден за почетници и искусни луѓе.Тоа ви овозможува да DIY ноктите дома.Вие исто така може да се создаде свој стил со други помине уметност украси, која ќе се појави на вашиот стил.Личноста и карактеристики.Функција : 1. Лажни нокти совети се направени од високо квалитетна ABS материјални, не-токсични, нема да им наштети на вашите нокти, и може да се вклопат на вашите природни нокти добро. 2. Чиста боја целосна покриеност лажни ноктите се дизајнирани со исклучителна бои и форми, може да се намали од нив да ја посакуваната должина, или форма за да одговара на вашите нокти. 3. Датотеката и чисти вашите природни нокти, пред да аплицираат.Потоа изберете соодветна големина лажни нокти за секој прст, се применуваат соодветни желе налепница, и потоа притиснете го помине совет за околу 3 секунди, лесно за ракување. 4. Вештачки нокти може да се користат во професионални салони или индивидуална употреба, погоден за почетници и искусни луѓе, овозможувајќи ви да DIY помине уметност дома. 5. 10pcs на ноктите совети и лист на желе налепница се на располагање за користење, ќе ги задоволат вашите различни потреби, мала тежина и преносни.Спецификација : Предмет Тип : Лажни Нокти Материјал : ABS Производ Големина : #0 : Прибл. 32.24 x 13.32 mm / 1.27 x 0.52 во #1 : Прибл. 31.96 x 12.31 mm / 1.26 x 0.48 во #2 : Прибл. 30.67 x 11.32 mm / 1.21 x 0.45 во #3 : Околу. 30.39 x 11.04 mm / 1.2 x 0.43 во #4 : Прибл. 29.44 x 10.56 mm / 1.16 x 0.42 во #5 : Прибл. 28.67 x 9.72 mm / 1.13 x 0.38 во #6 : Прибл. 27.9 x 8.95 mm / 1.1 x 0.35 во #7 : Прибл. 27.43 x 8.63 mm / 1.08 x 0.34 во #8 : Прибл. 26.94 x 7.34 mm / 1.06 x 0.29 во #9 : Прибл. 25.35 x 6.9 мм / 1 x 0.27 во Пакет Листата : 10 x Помине Совет 1 x Лист на Желе Налепница (12pcs) Забелешка : ве Молиме овозможи мала големина грешка поради прирачник за мерење.Ви благодариме за вашето разбирање.

Карактеристики на стоката

Item Type:
False Nail
Material:
ABS
Product Size:
#0:
Approx. 32.24 x 13.32mm / 1.27 x 0.52in
#1:
Approx. 31.96 x 12.31mm / 1.26 x 0.48in
#2:
Approx. 30.67 x 11.32mm / 1.21 x 0.45in
#3:
Approx. 30.39 x 11.04mm / 1.2 x 0.43in
#4:
Approx. 29.44 x 10.56mm / 1.16 x 0.42in
#5:
Approx. 28.67 x 9.72mm / 1.13 x 0.38in
#6:
Approx. 27.9 x 8.95mm / 1.1 x 0.35in
#7:
Approx. 27.43 x 8.63mm / 1.08 x 0.34in
#8:
Approx. 26.94 x 7.34mm / 1.06 x 0.29in
#9:
Approx. 25.35 x 6.9mm / 1 x 0.27in
Package List:
10 x Nail Tip :
1 x Sheet of Jelly Sticker (12pcs) :
Note:
Please allow slight size error due to manual measurement. Thanks for your understanding. :
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат