.

.

New
Juvielich M6×1mm Теренот Хексадецимален Гром 304 од не ' Рѓосувачки Челик 5.51 инчен Должина Целосно Навој Хексадецимален Допрете Хексадецимален Завртки Главата на Заврткат

Juvielich M6×1mm Теренот Хексадецимален Гром 304 од не ' Рѓосувачки Челик 5.51 инчен Должина Целосно Навој

DEN 172.56

Количина на стоки
Достапно

【ГОЛЕМИНА】- Димензија : M6 x 140mm ;Род Должина : 140mm / 5.51"; Хексадецимален Ширина : 10мм / 0.03"; Хексадецимален Дебелина : 4mm/ 0.16"; Теренот : 1mm / 0.04". 【НАДВОРЕШНОСТА】- Боја : Сребро Тон;недовршени површината. 【МАТЕРИЈАЛ】- Направени од 304 од не ' Рѓосувачки Челик кој е супериорен во однос на редовните челик и било цинк позлатен сврзувачки елементи, обезбедува добра цврстина и отпорност на корозија во лоши средини. 【АПЛИКАЦИЈА】-На болт ќе бидат стабилни и да се поставуваат на механизам кој ротира во правец на стрелките на часовникот или тресе насилно, добар анти-расклатување ефект.Широко се користи во базен пумпа impellers, висок притисок на проток пумпа impellers, мермер машини, машини за сечење опрема, камион тркала центри итн. 【ПАКЕТ СОДРЖИНА】- 4 Pcs × Хексадецимален Главата Завртки.Juvielich Целосно Навој Хексагонални Bolt Product Опис : На прачка со целосна навој на хексадецимален завртки генерално се нарекува целосно навој хексагонални завртки.Тоа обезбедува одлични зафат сила.На прачка со дел од нишката е генерално се нарекува половина навој хексагонални гром.Тоа им помага каде стриже отпор е важно.1. Овие хексагонални завртки се направени од високо квалитетна SUS на 304 нерѓосувачки челик материјал, тие имаат стабилни перформанси и добра отпорност на корозија.2. Нерѓосувачки челик хексадецимален завртки се многу погодна за внатрешна и надворешна употреба.Тие имаат одлични ' рѓа отпор во свежа вода и сол вода апликации.3. Тоа е широко се користат во кревет рамки, железни врати, виткање столици, велосипеди, градина опрема, огради, скали, бродови, доковите, автомобили, алатни машини, DIY проекти итн.4. Нашата контрола на квалитет се движи од изборот на суровини за ладно фалсификување на ќорци, заб триење, и сеопфатна инспекција на оптика.Спецификација : Име на Производ : Хексадецимален Главата Bolts Brand : Juvielich Material : 304 од не 'Рѓосувачки Steel Main Боја : Сребро Tone Size : M6 x 140mm Род Должина : 140mm / 5.51"Хексадецимален Ширина : 10мм / 0.39"Хексадецимален Дебелина : 4mm/ 0.16"на Теренот : 1mm / 0.04"Монтажа Дупка Големина : M6 Package Содржина : 4 Pcs x Хексадецимален Главата Завртки.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат