.

.

New
Shipenophy SSD да SATA Конвертор Компјутерска Опрема Преносни Замена Ажурирање 2‑Слој Читателот Одбор Трајни Компатибилен со М. 2 Интерфејс или MSATA HDD

Shipenophy SSD да SATA Конвертор Компјутерска Опрема Преносни Замена Ажурирање 2‑Слој Читателот Одбор Трајни

DEN 832.80

Количина на стоки
Достапно

Поддршка М. 2 интерфејс хард диск или MSATA сите капацитет на хард дискови.Систем за поддршка за Windows 98/se/me/2000/xp/win7/win8/win10/OS X 86 и повисоко.На 2‑слој дебел коло можат ефикасно да се заштити долгорочно складирање на хард диск податоци во различни средини.Употреба на завртки картичка позиција во адаптер картичка е силна и стабилна, и брзина на пренос не ќе биде намалена за адаптер.Се инсталира на хард диск, можете да ја прилагодите се префрлат на инсталира на хард дискот режим позиција.Функција : 1. На 2‑слој дебел коло можат ефикасно да се заштити долгорочно складирање на хард диск податоци во различни environments2. Се инсталира на хард диск, можете да ја прилагодите се префрлат на инсталира на хард дискот режим позиција.3. Употреба на завртки картичка позиција во адаптер картичка е силна и стабилна, и брзина на пренос не ќе биде намалена од страна на adapter4. Поддршка М. 2 интерфејс хард диск или MSATA сите капацитет на хард дискови.5. Систем за поддршка за Windows 98/se/me/2000/xp/win7/win8/win10/OS X 86 и повисоко.Спецификација : Предмет Тип : MSATA да SATA 3.0 Adapter External Интерфејс : interface Transmission Брзина : 6 Gbps Power Набавка : интерфејс, без надворешна сила supply System Поддршка : Windows 98/se/me/2000/xp/win7/win8/win10/OS X 86 и higher Applicable Хард Диск : М 2 или MS ATA интерфејс протокол тешко disk Package Листа : 1 x Конвертор Board1 x Шрафцигер.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат