.

.

New
Микробранова Движење Радар Сензор Прекинувачи Надворешна/Внатрешна/Коридорот/Патека на TDL-1912 5.8 GHz AC85250V

Микробранова Движење Радар Сензор Прекинувачи Надворешна/Внатрешна/Коридорот/Патека на TDL-1912 5.8 GHz AC85250V

DEN 314.16

Количина на стоки
Достапно

【Материјал】 : Микробранова Switch Сензор е направен од високо квалитетни ПВЦ материјал, силни и издржливи, долг животен век. 【Параметар】 : Работен Напон : AC85-250 V, Режим на Потрошувачка на Енергија : 0.07 W, Предавателна Моќност : . 【Пакет Листа】 : 1 x Switch Сензор, 1 Пакет Додатоци(4 дела), 1 x Прирачник за Корисникот. 【Точна Детекција】 : Микробранова Радар LED Сензор може да открие и да се идентификуваат прецизно движење на биолошки и не-биолошки објекти.Кога некој влегува во областа на откривање, индикаторот ќе светне веднаш.Кога замине, одложувањето време измина и на индикатор светлото ќе изгасне. 【Широка Примена】 : Микробранова Сензор Прекинувачи може да биде поврзан со енергија-светилки за заштеда на флуоресцентни светилки LED светилки и други светилки.Поддршка се користи во вметната осветлување, скалила, тремот, коридор, бања и гаража.Спецификација : Предмет Тип : Микробранова Switch Сензор Производ Материјал : ПВЦ Индукција Принцип : Микробранова радар индукција Производ Модел : TDL-1912 Работен Напон : AC85-250 V Режим на Потрошувачка на Енергија : 0.07 W Пренесување на Моќ :

Карактеристики на стоката

Item Type:
Microwave Switch Sensor
Product Material:
PVC
Induction Principle:
Microwave radar induction
Product Model:
TDL-1912
Working Voltage:
AC85-250V
Standby Power Consumption:
0.07W
Transmitting Power:
Working Frequency:
5.8GHz
Induction Distance:
Approx. 2 ~ 16meter / 6.6 ~ 52.5ft (adjustable)
Working Delay:
8 seconds to 12 minutes adjustable
Load Power:
800W (resistive load) 200W (capacitive load)
Size:
Approx. 41mm / 1.61in
40mm / 1.57in  :
70mm / 2.76in :
Package List:
1 x Switch Sensor  :
1 Package Accessories(4 parts)  :
1 x User Manual  :
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат