.

.

New
Тип В за HDMI Адаптер Кабел, 1080P HD Аудио Видео Конвертор, Full HD 1080P Конвертор за HD ТЕЛЕВИЗИЈА, го Следи и Проектор

Тип В за HDMI Адаптер Кабел, 1080P HD Аудио Видео Конвертор, Full HD 1080P Конвертор за HD ТЕЛЕВИЗИЈА, го Следи

DEN 2037.60

Количина на стоки
Достапно

Применливи за Android : адаптерот е погоден за Android платформата изградена-во предавателот чип производи и моментално ги поддржува 5pin за Samsung мобилни телефони mhl за H ТЦ Сензација (за H ТЦ G14), за H ТЦ Флаер, за H ТЦ EVO 3 D, за Z710, за Z710e, за Z710t, за SAMSUNG за i9100, за i9108, за I997, за i9188, за GALAXY NOTE (за i9220), за NOKIA за N10, итн.Модел кој не е споменат не е компатибилен.Поддршка Аудио : 192 KHz е компатибилен со најновите стандард 7.1 канал LPCM (линеарни пулсот код модулација) сараунд звук и компримиран аудио.Излез Слики и Видео : компактен адаптер може да се излез на видео записи и слики на вашиот мобилен телефон за да HD ТЕЛЕВИЗИЈА, го следи и проектор за да се игра.Лесен за Ракување : Поврзете го вашиот мобилен телефон со екран на уредот преку адаптер, за high-definition сигнал на пренос линија, и да го користите мобилниот телефон е податочен кабел за напојување на системот пред тоа може да се користи нормално.Резолуција : адаптер е 1920x1080/60 Hz полн формат и целосна HD.Спецификација : име на Производ : Adapter Product боја : black Product големина : околу 160×238mm/62.99*93.7 in Product тежина : околу 0.03/kg Product компатибилност : поддршка на мобилен телефон 1920 x 1080 P full формат output Packing Листа : 1*Adapter Note : Поради светлосни ефекти, следи brightness/contrast settings, итн, може да има некои мали разлики помеѓу тоновите на веб-сајтот фотографии и вистински елементи.Бидејќи тоа е рачно мери објект, може да има толеранција на 1-3мм.Ви благодариме за разбирањето!.

Карактеристики на стоката

Product name:
 Adapter
Product color:
 black
Product size:
 about 160×238mm/62.99*93.7in
Product weight:
 about 0.03/kg
Product compatibility:
 support mobile phone 1920×1080P full format output
Packing List:
1*Adapter :
Note:
 
Due to lighting effects, monitor brightness/contrast settings, etc, there may be some slight differences between the tones of the website photos and the actual elements. :
Since it is a manually measured item, there may be a tolerance of 1-3mm. Thank you for understanding! :
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат