.

.

New
Tuimiyisou K88 Ѕид-Монтирани Инфрацрвен Термометар Не-Контактирајте Со Температура Мерење Алатка Автоматско Рацете Слободни Тело Температурата На Телото Скенер Треска

Tuimiyisou K88 Ѕид-Монтирани Инфрацрвен Термометар Не-Контактирајте Со Температура Мерење Алатка Автоматско

DEN 1022.40

Количина на стоки
Достапно

-Лесен и брз мерење температура во 0.1 секунди кога до 15cm далеку од инфрацрвен термометар, со точност толеранција се ±0.2°F. -Size : 124x86x24 mm/4.88x3.39x0.94 инч.Инфраред дигитален термометар може да биде поврзан со ѕиден полнач, моќ банка или било какви други преносни извор на енергија. -На не-контакт термометар им овозможува на не-контакт тестирање, температурата на Телото е откриен во рамките на 2-4 инчи далеку од термометар. -Црвено светло трепка кога температурата е абнормален, Едноставни и јасни, подобро знаат здравје.Инфраред не-контактирајте со мерни не треба да го земе во раце и го намалува ризикот од вкрстена инфекција. -Автоматско дигитален термометар има јасен дигитален LED дисплеј кој може да се покаже температура до корисникот.Нашите челото треска термометар е многу лесно да се инсталира на ѕидот со ноктите, куки, двострано лента или загради.Опис : читање е донесена кога поединец места неговиот/нејзиниот челото 2-4 инчи далеку од термометар acirc; евра;s сензор.Ако температурата е во рамките на нормалата, зелено светло ќе дојде на.Ако температурата е треска одделение или висока температура, црвено светло ќе одам како и коишто се слушаат сигнал за аларм.Термометар им овозможува на не-контакт за тестирање, кој помага да се избегне вкрстена-инфекции кај тестери како и да ја елиминира потребата од здравствени работници.Функција : Ѕид-монтирани инфраред thermometer Color : бела.Материјал : ABS.Големина : 124x86x24 mm/4.88x3.39x0.94 инч.Specification : Display : Мулти-боја LEDMeasurement објект : човечки forehead Error (прецизност) : plusmn;0.2 CMeasurement средина : 0 C~42 CMeasuring растојание : 5cm~15cm Power набавка : 3 АА батерии (Американски АА батерии) / Тип-C (DC 5 V 1А)Производ нето тежина : 103g Product бруто тежина (со пакување) : 171g System јазици : англиски, Јапонски, португалски, корејски, шпански, германски, француски, арапски, руски, италијански, Кинески.Погоден за Бизнис области како канцеларии, ресторани, барови, продавници, Транспорт области како железнички станици, метрото влезовите, автобуски станици, аеродроми; Јавни места, како училишта, болници, музеи, театри, кина.Термометар се напојува со вклучен внатрешна батерија или вклучен USB-C кабелот за полнење; исто така, Можете да ја дополните вклучени батеријата со едноставно приклучување на USB-C кабелот за полнење.Термометар може да се управува самостојно, без човечка помош и резултати може да биде подоцна извезува преку Bluetooth стан.Пакет Содржи : 1 * Device1 * Тип-C Cable1 * Ѕид Screw1 *.

Карактеристики на стоката

Display:
Multi-color LED
Measurement object:
human forehead
Error (precision):
plusmn;0.2 C
Measurement environment:
0 C~42 C
Measuring distance:
5cm~15cm
Power supply:
3 AA batteries (American AA batteries) / Type-C (DC 5V 1A)
Product net weight:
103g
Product gross weight (with packaging):
171g
System languages:
English, Japanese, Portuguese, Korean, Spanish, German, French, Arabic, Russian, Italian, Chinese.
Suitable for Business areas like offices, restaurants, bars, shops; Transportation areas like railway stations, subway entrances, bus stations, airports; Public places like schools, hospitals, museums, theaters, cinemas. :
The thermometer is powered by an included internal rechargeable battery or an included USB-C charging cord; You can also recharge the included battery by simply plugging in the USB-C charging cord. :
The thermometer can be operated independently without human assistance and the results can be later exported through the Bluetooth app. :
Package Include:
1 * Device :
1 * Type-C Cable :
1 * Wall Screw :
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат