.

.

New
HP EX900 Про 1TB NVMe Внатрешни PC SSD - Gen3 PCIe x4, M. 2 2280, 3D NAND, До 2095 MB/s - 9XL77AA#ABA

HP EX900 Про 1TB NVMe Внатрешни PC SSD - Gen3 PCIe x4, M. 2 2280, 3D NAND, До 2095 MB/s - 9XL77AAABA

DEN 2759.76

Количина на стоки
Достапно

HP SSD EX900 Про М HP SSD EX900 Про М. 2 е нова генерација на ултра-висок перформанс уред за складирање со независни кеш.Таа поддржува PCIe Gen3 x 4 интерфејс (теоретски проток на 32 Gbps) и новиот NVMe 1.3 протокол.Нејзините прочитајте брзина е толку висока што 2095 MB/s и случаен прочитајте е толку висока што 280 K IOPS.Тоа е погоден за е-спорт лаптоп, high-end десктоп и други уреди за да се исполнат барањата на гејмерите, ентузијасти, и професионална креаторите на врховниот перформанси и сигурност.Тип на производ : Цврста Состојба Диск Уредот е Поддржано : Лаптоп Уред е Поддржано : Десктоп КОМПЈУТЕР Капацитет на Складирање : 1 ТБ Тип на Производ : Цврста Состојба Диск Уредот е Поддржано : Лаптоп Уред е Поддржано : Десктоп КОМПЈУТЕР Капацитет на Складирање : 1 ТБ Производителот Дел Број : 9 XL77 AA#ABA Ограничена Гаранција : 5 години се Вози Тип : Внатрешна Форма Фактор : М. 2 Диск Тип : Внатрешна Форма Фактор : М. 2 Производителот : BIWIN СКЛАДИРАЊЕ ТЕХНОЛОГИЈА ОГРАНИЧЕНА Производ Модел : EX900 Про Име на Производ : SSD EX900 ПРО М. 2 1 TB Бренд Име : HP Бренд Име : HP Земја на Потекло : Тајван Безжична LAN : Не се Вози Интерфејс : PCI Express NVMe Вози Интерфејс Стандард : PCI Express NVMe 3.0 x4 Безжична LAN : Нема Максимална Прочитајте Трансфер го Оценувате : 2095 MB/s Вози Интерфејс : PCI Express NVMe Вози Интерфејс Стандард : PCI Express NVMe 3.0 x4 Случаен 4 KB Гласи : 280000 IOPS.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат