.

.

New
Powerblanket TH275 275 Литри Изолирани Tote Складирање Грејач со Прилагодливи Термостат Контролер

Powerblanket TH275 275 Литри Изолирани Tote Складирање Грејач со Прилагодливи Термостат Контролер

DEN 792.00

Количина на стоки
Достапно

Испорача униформа топлина рамномерно да температура чувствителни производи.Да се обезбеди изолација, целосна заврши дизајн кој е траен и времето отпорни.Прилагодлива температура од околината да 145º F 62º C (± 5º F/3º C).Безбедно топлина и заштита на широк спектар на скапи материјали без врел или горење, која ја спречува отпадот со одржување на конзистентна температури.Овозможува лесен пристап со отстранлив врвот.Powerblanket ИБЦ Tote Грејачи се одржуваат на оптимално затоплување услови за температура чувствителни материјали.Се дистрибуираат топлинска рамномерно.Дизајнирани да бидат издржливи и отпорни на временските.Обезбеди лесен пристап со отстранлив врвот.Вклучува прилагодливи thermostatic контролер.Изолирани full-заврши дизајн помага да се задржи топлината и ја подобрува вкупните перформанси.Безбедно топлина и заштита на широк спектар на хемикалии и материјали.Зачувување скапи материјали без врел или горење.Вклучува прилагодливи thermostatic контролер.Спречување на отпад со одржување на конзистентна температури.TH275 : На 275 литри (1040 литар) ИБЦ tote грејач од Powerblanket нуди cutting-edge технологија на флексибилен, лесен за инсталирање на дизајн кој ќе ефикасно, рамномерно, и сигурно топлина вашиот ИБЦ tote, одржување на содржината заштитена и во оптимална температура.На TH275 доаѓа со прилагодливи термостат, па можете да ги контролирате температурата.Материјал на грејач е издржлива и солиден винил школка, и може безбедно да се користи во температури толку ниско, како -20ºF.Овој револуционерен дизајн обезбедува единствен топлина во текот на tote, со што се елиминира топли и ладни места.Powerblanket производи обезбеди одржување слободни греење решение, која ја елиминира главоболката на одржување на критична температура.Ако се чуваат правилно, хемикалии и индустриски производи ќе трае подолго и да бидат поефикасни.За возврат, ова заштедува време, нерви и пари.Тоа е, исто така, ETL заверена да УЛ & АДС стандарди за безбедност.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат