.

.

New
-729 300, Psi, 20 бар Автоматско Притисок Calibrator, W/Фк, Притисок: 0-300 Psi

-729 300, Psi, 20 бар Автоматско Притисок Calibrator, W/Фк, Притисок: 0-300 Psi

DEN 2016.00

Количина на стоки
Достапно

Автоматски извор и да се измери притисок за тестирање и калибрирање сензори за притисок, предаватели и други притисок инструменти.Извор/симулираат milliamp сигнали додека мерење на притисок за тестирање i/psi.Харт комуникација, да го конфигурирате и да се изврши тапацир на харт smart притисок предаватели.Обезбедува циклус на моќ и истовремено мерки ма излез од поврзан уред.Новиот 729 автоматско притисок Calibrator е state-of-the-art подобрување на популарната 718 и 719 притисок Calibrator семејства.Клучот перформанси функција за определување на 729 освен и да го прави тоа посебно за крајните корисници е способноста да се впишете Тест притисок и 729 пумпи и регулира притисок како што се бара.Ова е многу повеќе едноставна и ефикасна отколку прирачник за транспорт и корекција.Понатаму, притисок calibration задачи може да биде конфигурирана или да се симнат од Dpctrack2 за автоматска тестирање.Ако 729 е тестирање на Харт SMART притисок предавателот 729 има Харт комуникација функционалност изграден за да им се овозможи на корисникот да се изврши корекција и дали светлина конфигурација.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат