.

.

New
Меѓународни Rectifier IGBT СО НАПЛАТА на ДИОДИ (Пакување од 104) (IRGP4740DPBF)

Меѓународни Rectifier IGBT СО НАПЛАТА на ДИОДИ (Пакување од 104) (IRGP4740DPBF)

DEN 16308.96

Количина на стоки
Достапно

IGBT - Преку Дупка ЗА 247 ADProduct Спецификација : Категорија : - Дискретни полупроводнички законот за Производи, Transistors - IGBTs - Single Mfr : - Меѓународни Rectifier Series : - -Пакет : - Tube Part Статус : - Obsolete IGBT Вид : - -Vce(за) (Макс) @ Vge, Ic : - 2 V @ 15 V, 24 ASwitching Енергија : - 520 J (вклучено), 240 J (off (исклучено) Input Type : - Standard Td (on/off) @ 25°C : - 24ns/73ns Test Состојба : - 400 V, 24 A, 10 Ohm, 15 VOperating Температура : - -40°C ~ 175°C (TJ)Монтажа Тип : - Преку Hole Package / Случај НА : - -247-3 Supplier Уред Пакет : - ДА-247 ADVoltage - Колектор Emitter Дефект (Макс) : - 650 VCurrent - Собирач (Ic) (Макс) : - 60 ACurrent - Колектор Пулсова (Icm) : - 72 APower - Max : - 250 WGate Полнење : - 70 n CReverse Времето за Опоравување (trr) : - 170 ns Ro HS Статус : ROHS3 Compliant ECCN : - EAR99 HTSUS : - 8541.29.0095.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат